Mobilā versija
+5.1°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
6. augusts, 2014
Drukāt

Latvija prezidentūras ES laikā viesiem dāvinās svilpauniekus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Lai popularizētu augstvērtīgas vietējā dizaina preces, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē sekretariāts trešdien izsludinājis iepirkumu Latvijas prezidentūras oficiālo reprezentācijas preču iegādei.

Par reprezentācijas preci Latvijas prezidentūras viesiem izraudzīts latviešu lietišķās mākslas un dizaina priekšmets – svilpaunieks, informē Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātā.

Prezidentūras reprezentācijas preces ir tradicionāla prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas sastāvdaļa. Tradīcija paredz, ka kolēģiem no citām valstīm un ES institūcijām kā reprezentācijas preces tiek pasniegtas kaklasaites vīriešiem un šalles vai lakatiņi sievietēm. Latvijas prezidentūras kaklasaites būs no zīda, taču šalles tiks darinātas no mūsu reģionam raksturīgā materiāla – lina.

Par kaklasaites raksta autoru izvēlēts tekstilmākslinieks Arvīds Priedīte. Savukārt tiesības radīt šalles koncepciju ieguva māksliniece Kristīne Ramane.

Arvīds Priedīte ir tekstilmākslinieks un interjera dizaineris, viņa darbi iepirkti izstādīšanai daudzos muzejos. Priedīte ir arī Latvijas Bankas monētu autors, no kurām divas – “Barons Minhauzens” un “Laimes monēta” – atzītas par gada monētām Latvijā.

Kristīne Ramane ir tekstilmāksliniece ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Viņas darbi atrodas privātkolekcijās ne tikai Latvijā, bet arī Beļģijā, Francijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Japānā un citās pasaules valstīs.

Prezidentūras viesiem, kuri ieradīsies Latvijā, plānots dāvāt no māla veidotus svilpauniekus. Svilpaunieks ar savu dzidro skaņu stāsta par latviešu tautas keramikas tradīcijām, vēstot par gadu simtiem rūpīgi kopto amata prasmi, klāsta Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātā.

Papildus tam prezidentūras protokolārajām vajadzībām plānots iegādāties kakla lentas, bagāžas piekarus un lietussargus.

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātā arī atzīmē, ka dalība atklātajā konkursā sniedz iespēju Latvijas uzņēmējiem apliecināt savas spējas un prasmes piedāvāt augstvērtīgas vietējā dizaina preces, kuras plānots pasniegt Latvijas prezidentūras viesiem.

Sagaidāms, ka pusgada laikā Latvijas prezidentūras pasākumus Latvijā apmeklēs aptuveni 25 000 delegātu, to skaitā ES dalībvalstu ministri, augstākās amatpersonas, nevalstisko organizāciju un ārvalstu mediju pārstāvji. Reprezentācijas preces ārvalstu viesiem vēstīs par Latvijas dizaina augsto kvalitāti un oriģinalitāti, palīdzot stiprināt Latvijas uzņēmēju tēlu.

Atklāta konkursa nolikums ir pieejams Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta mājaslapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

    Svilpaunieks… nav ne vainas, bet kaa daavana Latvijas viesiem – manupraat nozheelojami.

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+