Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
13. septembris, 2015
Drukāt

Latvijā radiācijas draudi ir mazi, tomēr radiācija ir visur

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā draudi no spēcīgas ārējās radiācijas ir mazi, tomēr arī pašā valstī radioaktīvais starojums ir visur, intervijā aģentūrai LETA teica jaunā Radiācijas drošības centra (RDC) vadītāja Dace Šatrovska.

Viņa skaidroja, ka jonizētais starojums jeb radiācija ir sastopams visur. “Mums ir dabiskā radiācija, ko izstaro akmeņi, mājas, būvmateriāli, radiācija no kosmosa,” stāstīja Šatrovska. Protams, Latvijā salīdzinājumā ar kalnainām valstīm šis starojums ir niecīgs – lielāks tas ir, piemēram, Zviedrijā un Somijā, kas ir klintīm bagātas valstis.

Lielāks starojums Latvijā ir sastopams pilsētās. Turklāt paradoksāli, bet Rīgas centrā jonizētais starojums ir spēcīgāks nekā radioaktīvo atkritumu glabātuvē “Radons”, kas atrodas Baldonē. Tas tāpēc, ka Rīgā ir bruģis, kas dod lielāku starojumu nekā rūpīgi noglabātie radioaktīvie atkritumi Baldonē.

Runājot par ārējās radiācijas draudiem, Šatrovska uzsvēra, ka arī Latvijā saglabājas ārējā jonizētā starojuma draudi, tomēr risks ir mazs. Tomēr jāatceras, ka tuvākās atomelektrostacijas Latvijai atrodas Somijā, Sanktpēterburgā un avārijas gadījumā radiācija var skart Latviju. “Tāpēc mums ir monitoringa stacijas, kas darbojas nemitīgi,” viņa noteica.

Lai gan jonizētais starojums var nonākt Latvijā ar kravām caur robežu, šīs kravas tiek pārbaudītas un nekavējoties informācija sniegta RDC. Lielākoties tomēr radiācijas draudi Latvijai var būt no ārpuses.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (27)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+