×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Latvijā radīts mākslīgais akmens – “Silk Stone”

Foto - LETAFoto - LETA

Pieredzējušais vannu ražotājs SIA “PAA” ar LIAA administrēto struktūrfondu līdzekļu atbalstu nesen uzsācis ražot inovatīvu, augstākās klases kompozītmateriālu ar preču zīmi “Silk Stone”. Aiz Ķekavas izveidoto jauno ražošanas līniju “PAA” valdes priekšsēdētājs Pēteris Treicis pirms nedēļas atrādīja ekonomikas ministram Danielam Pavļutam un sabiedrībai. 


“Silk Stone” ir jauns materiāls, ko iegūst, pēc inovatīvas metodes savienojot alumīnija trihidrātu, “Ashland” poliestera sveķus un piedevas. To izveidot bija izaicinājums, jo šajā Solid Surface kompozītmateriālu klasē ir nopietni spēlētāji, piemēram, “DuPont” izveidotais mākslīgais akmens “Corian”. Jaunais “Silk Stone” apvieno maigi zīdainu virsmu un akmens cietību, ir īpaši izturīgs un higiēnisks, noturīgs pret traipiem, skrāpējumiem un nodilumu. No tā gatavo vannas un izlietnes, arī galdu virsmas, mēbeļu fasādes, sienas apšuvuma plāksnes, grīdlīstes un citus interjera elementus.

Pēc savām tehniskajām īpašībām “Silk Stone” īpaši piemērots sabiedriskās lietošanas telpās ar intensīvu noslodzi, piemēram, skolās, slimnīcās, viesnīcās, kafejnīcās, birojos un ražotnēs. Materiāls jau iekarojis starptautisku ievērību, 80% no saražotā tiek eksportēti.

Piemēram, tā unikālās īpašības ļāvušas veidot vannas istabas aprīkojumu uz “Stat-oil” naftas platformām, kur nepieciešamas īpaši stingras tehniskās prasības. Produkcijas izstrādē piedalās arī jaunie dizaineri, kuru kopdarbs ar uzņēmuma speciālistiem ir “PAA” atnesis arī starptautisku atzinību.

Pasākuma laikā ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts atzīmēja, ka “PAA” jaunā ražotne ir labs paraugs, kā attīstīt ekonomiku nelielās valstīs ar ierobežotiem resursiem. Augstākās klases produktu, kas spējīgs konkurēt pasaules tirgū, var radīt arī pieticīgos apstākļos, izmantojot labākās tautas īpašības: strādīgumu, neatlaidību, pacietību un izdomu. Piedevām uzņēmums ir labs paraugs, kā rīkoties krīzes laikā. Tas investēja līdzekļus ražošanas attīstībā un, sākot ražot inovatīvu produktu ar lielu pievienoto vērtību finansiālā un intelektuālā ziņā, nodrošināja izdzīvošanu un attīstību. Valsts vienmēr gatava šādiem uzņēmumiem palīdzēt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+