Sports
Futbols

Latvija rangā krīt uz leju, Gorkšs grib vairot patriotismu0

Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas futbola izlase pēc vājā Nāciju līgas starta FIFA rangā nokritusi par divām vietām un ieņem 131. pozīciju.

Latvijas izlase septembrī cīnījās 0:0 ar Andoru un zaudēja 0:1 Gruzijai. Mūsu meistarus apsteigusi un 128. vietā atrodas Andora, Gruzija pacēlusies par trim vietām uz 93., bet vēl viena pretiniece grupā Kazahstāna noslīdējusi par divām uz 118. pozīciju.

Tikmēr Igaunija rangā noslīdējusi par četrām vietām un ieņem 98.pozīciju, bet Lietuva pakāpusies par vienu vietu uz 126.pozīciju.

Pirmajā vietā pirmo reizi vēsturē ir divas izlases – Francija un Beļģija, trešajā atrodas Brazīlija, kam seko Horvātija.

“Mums jākoncentrējas uz savu sniegumu un to, kā redz apkārtējā sabiedrība. Federācijai gribētos, lai futbols nav atkarīgs tikai no izlases rezultātiem, kas, protams, ir lielisks fons, lai runātu par futbola popularitāti un iesaisti, taču mēs gribam, lai šīs vērtības, ko esam nodefinējuši ar vilku, spēlētāji arī ikdienā pauž un popularizē, lai aug jaunā paaudze un skatās uz lietām tāpat. Mums vajadzīgs milzīgs patriotisms, nacionālā identitāte, lai neietu laukumā vienkārši tāpat, bet cīnītos un pārstāvētu valsti ar milzīgu lepnumu. Gribam to maksimāli vairot,” globālāk Latvijas izlases šā brīža varējumu vērtē Latvijas Futbola federācijas prezidents un bijušais izlases kapteinis Kaspars Gorkšs.

Oktobrī Latvijas izlase Nāciju līgas spēlēs Rīgā tiksies ar Kazahstānu un Gruziju.

Saistītie raksti
LA.lv