Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijā ražos stikla šķiedras mikromājas (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijā ražos unikālas stikla šķiedras ēkas “Boxhouse” uz kurām neattieksies īpašuma nodokļi un būvatļaujas, informēja projekta autori.

Stikla šķiedras mikromāju ražošanu paredzēts uzsākt rudenī. Katra ēka veidota no vienlaidus stikla šķiedras korpusa ar iestrādātu siltinājumu un aprīkota ar modernu ventilācijas sistēmu. Tās proporcijas – 4.5m x 2.4m x 2.65m – padara to ietilpīgu un tajā pat laikā brīvi pārvietojamu, un tieši šis apstāklis atbrīvo īpašniekus no nekustamā īpašuma nodokļiem un ar būvniecības darbiem saistītās birokrātijas, uzsver projekta autori.

Mikromāju drīkst novietot jebkurā cilvēkam piederošā vai atļautā un transportēšanas tehnikai pieejamā teritorijā, turklāt nav nepieciešams sagatavot pamatus. Ēka pasūtītājam tiek piegādāta pilnā konplektācijā, ieskaitot iekštelpu iekārtojumu, ar kompaktām mēbelēm un sadzīves tehniku.

Mikromāju varēs viegli pieslēgt elektrotīkliem un pievienot ūdensapgādes sistēmai, bet apkures izmaksas būs minimālas, pateicoties augstajai energoefektivitātei.

Tāpat mikromājas savā starpā varēs savienot, ja būs vēlme mājokli paplašināt. Papildus tam izstrādāta īpaša montāžas tehnoloģija, kas uz līdzenas vietas ļauj izveidot daudzstāvu studentu kopmītnes. Īpašs mikromāju piedāvājums radīts arī kempingiem, treniņu bāzēm un nometnēm.

Unikālās tehnoloģijas stikla šķiedras radījuši latviešu uzņēmēji, dizaineri un inženieri.Stikla šķiedras mikromāju tehnoloģijas un dizaina izveide kopumā ilgusi divus gadus un ēku ražošana un komplektēšana notiks Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ha,ha,ha nu tad ieslēdzam smadzenas un domājam. Stiklšķiedras izolācija un stiklšķiedra…..interesanti ir Vasarā ar +25/31 un it īpaši(-10/20) ziemā. Iespējams tiek tēmēts uz TinyHouse sociālās kustības tirgus nišas industriālo apgūšanu. Izmainot Namiņu ražošanas tehnaloģiju.metāla konstrukcija ,metāla apdare.Visu izšķir netikai izmaksas un funcionalitāte,bet arī dzīves vides kvalitāte ! Ja tā nebūtu tad TinyHause kustība nerastos jo pastāv 100% sintētikas piekabes un furgoni. Ieteiktu pastudēt ASV TinyHouse ražotāju pieredzi. Iespējamie noieta tirgi un noņēmēji : dārza kustības,kempingi ,Armija (pilsētiņas),Migrācijas valstis Vācija /Zviedrija,Norvēģija atrisinot izmitināšanas jautājumu. utt.
    Izmēri ,ne tikai 4,5m (5,4 /6,2/7,4/8,2m)x2,4 x2,65(3,2).

  2. Būves novietošana jāskaņo būvvaldē! Autors varētu palasīt būvniecības regulas!

  3. gaiļu pāra murgs ?

  4. Lai cilveki nepriecājās , gan deputāti izdomās un pieņems “mikromāju nodokli”

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+