Publicitātes foto

Latvijā ražotas mīkstās rotaļlietas 0

“Latvijas Radio dzirdēju informāciju, ka Liepājas pusē ir uzņēmums, kas no kokvilnas ražo mīkstās rotaļlietas bērniem. Tas esot jauns, bērniem “draudzīgs” materiāls. Gribu kaut ko vairāk uzzināt par šīm rotaļlietām. Arī to, kur tās var iegādāties?”
 Kitija Ezerniece Mārupē

Reklāma
Reklāma

 

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Šīs mīkstās rotaļlietas no 100 % dabīgiem materiāliem ražo mikrouzņēmums SIA “Wooly World”, ko pirms gada Liepājā izveidoja tolaik 22 gadus vecā Madara More. Jaunā uzņēmēja augstāko izglītību ieguvusi Banku augstskolas programmā “Uzņēmējdarbības vadīšana”, tagad turpina studijas šīs augstskolas maģistra programmā “Radošo industriju vadība”. Domājot, kādai darbības jomai pievērsties pēc augstskolas beigšanas, secinājusi, ka šobrīd cilvēkiem pasaulē pietrūkst produkta ar dvēseli. Konsultējoties ar māksliniekiem dizaineriem un tirdzniecībā strādājošiem paziņām, uzzinājusi, ka pircēji interesējas par ekoloģiskām rotaļlietām no dabīgiem materiāliem. Visgrūtāk tādas esot atrast starp t.s. mīkstajām mantiņām, jo tās rūpnieciski ražo no poliestera un citiem ķīmiskās rūpniecības produktiem. Izvēloties materiālus un rotaļlietu tapšanas metodi savam mikrouzņēmumam, nostrādājis faktors, ka Madara pati brīvajā laikā nodarbojusies ar filcēšanu par prieku sev un draugiem.

Pirmā rotaļlietu kolekcija Wooly lācēni tapa no Jaunzēlandes merīnaitu smalkās vilnas (no tās darina lācēna kažociņu) un pašmāju aitas vilnas (izmanto lācēna vēdera pildījumam). Katras mīkstās rotaļlietas tapšanā ieguldīts vairāku stundu roku darbs. Vispirms no smalkā aitas vilnas kārsuma filcējot iegūst audumu, ko piegriež vajadzīgās formās un sašuj, tad piepilda ar aitas vilnu un, visbeidzot, izmantojot sausās filcēšanas metodi, rada lācēna formu.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Madara More savā uzņēmumā dod darbu redzes invalīdiem (darbinieku skaits ir neliels – 5), kuriem piemītot ne vien apbrīnojama pacietība, bet arī fenomenāla tauste un ļoti jutīgi pirksti, tāpēc viņi rotaļlietas var izgatavot ļoti precīzi.

 

Liepājā ražotos vilnas lācēnus pārdod ne vien Latvijā (veikalā “Rija” Tērbatas ielā un lidostā “Rīga”, veikalā “Paviljons” t/c “Domina”, “Rozes bodē”, internetveikalā u.c.), bet arī eksportē uz Vāciju un Japānu. Mazākā izmēra lācēns maksā no 17 – 20 latiem, lielākā izmēra – no 27 – 30 latiem.

Šovasar filcētajiem lācēniem piepulcēsies rotaļlietu kolekcija “Trīs draugi – lācis, zaķis, briedis”, kurai dizainu izstrādājuši Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas 1. kursa studenti. Zaķis, lācis un briedis tapšot no organiskās kokvilnas (materiāls, kas ir draudzīgs arī alerģiskiem bērniem) un kukurūzas šķiedrām (tās izmantos rotaļlietu pildījumam).

– No organiskās kokvilnas austo velūrveida audumu iegādājāmies tāpēc, ka šo kokvilnu audzē, nelietojot pesticīdus un mākslīgo mēslojumu, kas rada nopietnas ekoloģiskas problēmas gan cilvēkiem, gan dabai. Kā zināms, kokvilna ir viena no tām kultūrām, ko augot un pārstrādājot visvairāk “ķimizē”. Savukārt pildījumam izmantojam kukurūzas šķiedru no Austrālijas, kas ir inovatīvs materiāls. Lai rotaļlietu ražošanai varētu atrast augstvērtīgus jaunākās paaudzes materiālus, sekoju līdzi aktualitētēm nozarē, braucu uz starptautiskām izstādem utt.

Šo rotaļlietu cena būšot 9 lati (mazākā izmēra), 19 lati (vidējā izmēra) un 29 lati (lielākā izmēra). Tās plānots no augusta tirgot bērnu rotaļlietu veikalos.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.