Sports
Citi sporta veidi

Latvijā reģistrēta kontinentālā riteņbraukšanas komanda “Amore & Vita – Prodir”0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijā reģistrēta Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) UCI kontinentālā līmeņa šosejas riteņbraukšanas komanda “Amore & Vita – Prodir”, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

LRF pēc pārrunām ar Itālijā bāzētās komandas vadību lēma akceptēt vienības vēlmi pārstāvēt Latviju. Kā galvenais arguments komandas reģistrācijai Latvijā no LRF puses bija pašmāju jauno un talantīgo šosejas riteņbraucēju iespēja startēt augsta līmeņa sacensībās, kas, ņemot vērā, ka Latvijā šobrīd nav savas UCI kontinentālā līmeņa komandas, nebūtu iespējams.

Kopumā 2019.gada sezonā komanda iekļāvusi 15 riteņbraucējus no piecām valstīm (Latvijas, Itālijas, Francijas, Šveices un Argentīnas). No Latvijas sportistiem komandas godu aizstāvēs Viesturs Lukševics, Kaspars Serģis, Deins Kaņepējs, Ēriks Toms Gavars, Kristaps Pelčers un Kristers Ansons. Ne Pelčers, ne Ansons kontinentālā līmeņa komandas līdz šim nav pārstāvējuši, bet vislielākā pieredze ir Viesturam Lukševicam, kurš “Amore & Vita – Prodir” komandu pārstāvēs jau piekto gadu.

Saistītie raksti

Jauno sacensību sezonu kā pirmais no šo vienību pārstāvošajiem Latvijas riteņbraucējiem uzsāks Lukševics, kurš janvāra izskaņā un februāra sākumā piedalīsies Maljorkas viendienu velobraucienu sērijā. Šeit sezonas pirmos startus aizvadīs arī pasaules čempions Alehandro Valverede, kā arī Latvijas riteņbraucēji Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins un Māris Bogdanovičs. Februārī iespēja sevi apliecināt augstas raudzes sacensībās būs arī pārējiem Latvijas sportistiem.

Kontinentāla līmeņa šosejas riteņbraukšanas komanda Latvijā atgriežas pēc viena gada pārtraukuma. Iepriekš zem Latvijas karoga startēja “Rietumu banka – Rīga” vienība.

LA.lv