×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. oktobris, 2016
Drukāt

VIDEO: Latvijā reģistrēts rekordliels bezvēsts pazudušo skaits (1)

Foto: 123RFFoto: 123RF

Šogad valstī par bezvēsts pazudušām bija izsludinātas gandrīz 900 personas. Šis ir augstākais rādītājs pēdējos sešos gados, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Gandrīz katru dienu sociālajos tīklos satraukti tuvinieki ievieto informāciju par kādu pazudušu radu vai draugu. Starp viņiem ir gan bērni un jaunieši, gan brieduma gados un ar arī senjori. Valsts policijā (VP)iesniegumu par mājās neatnākušajiem cilvēkiem ir ļoti daudz.

“Tas skaitlis ir diezgan iespaidīgs. Mēs katru gadu kaut kur virs 4 000 iesniegumiem saņemam par bezvēsts pazudušām personām. Šogad tie jau ir 4 117 iesniegumi – tikai oktobra beigas, tā ka tas varētu būt lielāks,” raidījumam atzīst VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš.

Policija skaidro, ka ne visas iesniegumos minētās personas uzreiz tiek izsludinātas meklēšanā. Šogad no 4 117 iesniegumiem par bezvēsts pazudušajiem policija ir izsludinājusi 878 cilvēkus. Taču, kā norāda policija, lielāka nozīme ir tam, cik daudz cilvēkus tā arī nav izdevies atrast.

Policija norāda, ka pazudušo statistiku būtiski palielina iesniegumi par no krīzes centriem aizgājušajiem jauniešiem. Problēma ir tā, ka policija vairākkārt tērē laiku un resursus viena un tā paša jaunā cilvēka meklēšanai.

Vairāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kolosāli! Nezināju,ka Latvijā ir SENJORI. Tad jau ir arī senjoritas.

Draugiem Facebook Twitter Google+