Latvija revanšējas Šveicei un iekļūst OS ceturtdaļfinālā 3

Latvijas hokeja izlase Soču olimpisko spēļu “play-off” kārtas mačā otrdien ar rezultātu 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) uzvarēja pasaules vicečempionus Šveici, sasniedzot ceturtdaļfinālu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas hokeja izlase olimpisko spēļu labāko astoņniekā iekļuvusi pirmo reizi vēsturē, bet ceturtdaļfinālā tai pretiniekos trešdien būs Vankūveras Olimpiādes čempioni kanādieši. Mača sākums paredzēts plkst.19 pēc Latvijas laika.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Oskars Bārtulis, bet divas reizes izcēlās Lauris Dārziņš. Šveicei ar vārtu guvumu izcēlās Martins Pliss.

Spēli abas vienības iesāka ātri un azartiski, tomēr turpmākajās minūtēs cīņas temps nedaudz kritās. Mača ceturtajā minūtē Koba Jass neatļauti bloķēja pretinieku spēlētāju par ko tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu. Jau pirmajās skaitliskā vairākuma sekundes Šveice bīstami apdraudēja Edgara Masaļska sargātos vārtus, tomēr vārtsargs darbojās pārliecinoši. Arī atlikušajās sekundēs Masaļskis vairākas reizes glāba Latviju no pirmo vārtu zaudējuma, palīdzot izturēt pirmo mazākumu spēlē. Pēcāk Šveice būtiski pārņēma iniciatīvu.

Mača devītajā minūtē Bārtulis ar precīzu metienu no distances izvirzīja vadībā Latviju – 1:0. Lieliski vārtu guvuma izspēlē darbojās Mārtiņš Karsums, kurš ar augumu aizsedza Šveices vārtsarga Jonasa Hillera redzamību. Divas minūtes vēlāk šveicietis Moriss Trakslers pārkāpa noteikumus pret Zemgu Girgensonu, ļaujot Latvijai pirmo reizi mačā aizvadīt skaitlisko vairākumu. Jau pirmajās sekundēs Lauris Dārziņš pēc teicamas Miķeļa Rēdliha piespēles dubultoja pārsvaru – 2:0. Trešdaļas beigas aizritēja Latvijas izlases zīmē, vairākas reizes izveidojot bīstamas situācijas pie Hillera vārtiem, tomēr rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas pirmās minūtes aizritēja līdzvērtīgi, abām komandām izveidojot vairākus pusmomentus pie pretinieku vārtiem. Mača 27.minūtē Šveices izlases uzbrucējs Andrēass Ambīls no pašas vārtu priekšas izdarīja metienu augšējā vārtu stūrī, tomēr teicamu reakciju nodemonstrēja Masaļskis, kurš ripu iespaidīgi ķēra. Turpmākajās minūtēs būtiski pieauga Šveices ofensīva Latvijas izlases zonā, latviešiem spēlējot uz retiem pretuzbrukumiem.

Vēlāk – 35.minūtē – Šveice rezultātu uz tablo tomēr samazināja, kad precīzs metiens no vārtu priekšas padevās Plisam (2:1). Īsi pēc zaudētajiem vārtiem Jānis Sprukts Latvijai nopelnīja otro vairākumu spēlē, taču pēc divām minūtēm rezultāts nemainījās. Cīņas 38.minūtē Masaļskis kārtējo reizi glāba Latviju no vārtu zaudējuma, palīdzot izlasei arī pēc otrās trešdaļas atrasties vadībā.

Arī spēles trešā trešdaļa iesākās aktīvi, izlasēm spēlējot atklātu hokeju. Mača 47.minūte lielisku iespēju neizmantoja Girgensons, kura mestā ripa trāpīja virsū Hilleram. Turpinājumā Latvijas hokejisti ar spēka spēli mēģināja izjaukt visus Šveices izlases pozicionālos uzbrukumus. 53.minūtē Dārziņš ielauzās Šveices aizsardzības zonā un izpildīja bīstamu metienu, taču šveiciešu vārtsargs ar to tika galā. Trīs minūtes vēlāk Latvija izveidoja lielisku pretuzbrukumu, izslidojot trijatā pret vienu Šveices aizsargu, tomēr Girgensona mestā ripa trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Trešdaļas pirmspēdējā minūtē Reto Surī no laukuma malas izslidoja vienatnē pret Masaļski, tomēr Latvijas izlases vārtsargs pozicionāli spēlēja veiksmīgi, ķerot ripu. Spēles pēdējā minūtē Šveice nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju, taču jau pirmajā uzbrukumā Dārziņš ieguva ripu un guva Latvijai trešos vārtus mačā. Atlikušajās sekundēs Šveice vairs nespēja vārtus atgūt, kas ļāva Latvijai iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā.