×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvijā risināsies Pasaules kauss hokejā amatieru un veterānu komandām.

veter2

Latvijā nākamā gada pavasarī risināsies Pasaules kauss hokejā amatieru un veterānu komandām, informēja organizatori.

Čempionāts Rīgā un citās Latvijas pilsētās risināsies no 2014. gada 29. aprīļa līdz 4. maijam. Plānots, ka tajā piedalīsies 140 komandas no 27 valstīm. Šobrīd dalību jau pieteikušas vairāk nekā 65 komandas no 14 valstīm. Vēl pārrunas notiek ar 13 valstu komandām. Interesi par braukšanu uz Rīgu izrādot arī komandas no Ķīnas, Saūda Arābijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem un citām valstīm, kur pieaugušo līmenī tas nav augstu attīstīts, bet ir amatieru un veterānu komandas. Šobrīd no Latvijas turnīram pieteikušās septiņas vienības.

“Pasaules kausu uz Latviju palīdzēja atvest mūsu komandu uzvaras iepriekšējos turnīrs,” teica turnīra direktors Normunds Kupcis. 2010. gadā tika iegūts čempionu tituls Veterānu ziemas olimpiādē Bledā, Slovēnijā bet pērn – uzvara CARHA Pasaules kausā SoltSentmarijā, Kanādā.

Kausa izcīņa risināsies astoņās vecuma grupās, tostarp divās meistarības grupās, kā arī starp sieviešu komandām. Sacensības notiks 12 ledus hallēs Rīgā, Ozolnieks, Tukumā un Valmierā. Organizatori izrēķinājuši, ka šāds sporta pasākums Latvijai dos vairāk nekā trīs miljonus eiro lielu ekonomisko pienesumu.

Latvijas hokeja federācijas ģenerālsekretārs Māris Baldonieks pauda gandarījumu, ka Pasaules kauss risināsies Latvijā: “Esam organizējuši pieaugušo, sieviešu, jauniešu un junioru čempionātus, bet šāds pasākums pie mums notiks pirmo reizi. Rīgā ir vairāk nekā simts amatieru komandas dažādās līgās. Cik esmu runājis ar kolēģiem ārvalstīs – nekur tā nav, tas ir mūsu fenomens. Ļoti atzīstami, ka katrā hallē notiek amatieru sacensības, mēs nemaz nevaram saskaitīt, cik ir šādas komandas.”

Turnīra goda viesis būs Latvijas slavenais vārtsargs un izlases treneris Artūrs Irbe: “Hokejam nav vecuma, tautības, valodas robežu. Esmu gandarīts, ka turnīrs ieradīsies Rīgā, jo, ņemot vērā mūsu resursus, varam Latviju saukt par hokeja lielvalsti.” 46 gadus vecais Irbe atzina, ka pats gan nepiedalīsies spēlēs: “Vilinošākā sadaļa būtu uzspēlēt ar vecajiem cīņu biedriem, bet labāk novērtēt savus spēkus un saprast, cik veselības vari atstāt uz ledus. Es savu darbu esmu paveicis, mums ir citi vīri, kas var spēlēt un stāvēt vārtos.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+