×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

Latvijā sagaidāms mazākais darbavietu skaita pieaugums Baltijas valstīs (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Nākamajā gadā Latvijā starp Baltijas valstīm tiek prognozēts vismazākais jaunu darbavietu skaita pieaugums, liecina personāla atlases uzņēmuma “CV-Online” novembrī veiktā aptauja Baltijas valstīs par nākamā gada plāniem un tendencēm darba tirgū. Kopumā aptaujā piedalījās gandrīz 2 000 darba devēju.

Raugoties uz nākamā gada plāniem Baltijas valstīs, darba devēji no Latvijas izrāda salīdzinoši vislielāko piesardzību, plānojot papildu vakanču skaitu savā uzņēmumā. Latvijā pieņemt vismaz vienu, jaunu darbinieku nākamajā gadā iecerējuši 36% no aptaujātajiem darba devējiem, kas ir par 11% mazāk nekā pagājušā gada aptaujas rezultātos. Lietuvā 44% no aptaujātajiem darba devējiem atklāja, ka plāno palielināt darbinieku skaitu, pagājušajā gadā tie bija 42%, savukārt Igaunijā – 43%, pagājušajā gadā – 40%.

Saistībā par izmaiņām atalgojumā, jāsecina, ka būtiskas izmaiņas nākamajā gadā visticamāk nebūs, procentuāli situācija ir līdzīga kā pagājušā gada aptaujas rezultātos. Atalgojuma pieaugumu darbiniekiem ieplānojuši 41% darba devēju Latvijā, kas, salīdzinoši ar pagājušā gada aptaujas rezultātiem, ir par 1% vairāk. Visbiežāk šādu lēmumu darba devēji pamatoja ar to, ka vēlas motivēt savus darbiniekus, lai viņi paliktu strādāt konkrētajā uzņēmumā. Atalgojuma samazinājumu darbiniekiem plāno 4% aptaujāto darba devēju, bet 9% atzina, ka dažus darbiniekus gaida algas pieaugums, bet dažiem tā tiks samazināta. Savukārt gandrīz katrs ceturtais darba devējs plāno atalgojumu saglabāt līdzšinējā līmenī un gandrīz tikpat daudz darba devēju aptaujas periodā atzina, ka lēmumu par darbinieku atalgojumu nākamajam gadam vēl nav pieņēmuši un atbildēt nevarēja.

“Ņemot vērā Latvijas ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos šogad un gaidāmās negatīvās izmaiņas nodokļu sistēmā, darba devēju noskaņojums ir kļuvis pesimistiskāks attiecībā par darbinieku pieņemšanu darbā nākamajā gadā. Izjūtot aizvien lielāku darba spēka trūkumu un veicinot pašreizējo darbinieku apmierinātību, liela daļa uzņēmumu turpinās palielināt atalgojumu un uzlabot darba apstākļus. Piepildoties scenārijam ar vismaz divreiz vai trīsreiz lielāku ekonomisko izaugsmi nākamgad, izsludināto brīvo darbavietu skaits un atalgojums varētu attiecīgi pieaugt straujāk”, stāsta CV-Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš.

Aptaujas rezultāti liecina, ka ar katru gadu pieaug arī to darba devēju skaits, kas uzskata, ka atrast jaunus darbiniekus kļūst arvien grūtāk un sarežģītāk. Pagājušajā gadā to atzina 45% darba devēju, bet šogad jau 61% no aptaujātajiem uzskata, ka jaunu, atbilstošu darbinieku atrašana salīdzinoši ar pagājušo gadu ir kļuvusi vēl grūtāka.

Neskatoties uz to, ka jaunu darbinieku atrašana Latvijā novērtēta kā sarežģīta, jaunus papildspēkus meklēt un pieņemt no ārvalstīm ir iecerējuši vien tikai 17% darba devēju.

Darba devēju aptauja norisinājās interneta vidē šī gada novembrī. Kopumā tika aptaujāti gandrīz 2 000 darba devēju Baltijas valstīs, no kuriem 202 Latvijā, 112 Lietuvā un 1649 Igaunijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cilvēki mūk prom no šīs nenormālās valsts,.Kur var būt darba vietu pieaugums?VALSTS IERĒDŅU APARĀTĀ????

Draugiem Facebook Twitter Google+