fibaeurope.com

Latvija sāk ar sīvu zaudējumu Sarajevā 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē trešdien izbraukumā ar rezultātu 84:87 (22:23, 16:18, 29:23, 17:23) sīvā cīņā zaudēja Bosnijas un Hercegovinas valstsvienībai.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 18 gūtajiem punktiem bija Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns izcēlās ar 17 punktiem, bet pa 13 punktiem iekrāja Dāvis Bertāns un Mārtiņš Meiers. Savukārt Kaspara Bērziņa rēķinā desmit punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Jau kopš mača pirmās minūtes ritēja līdzīga cīņa un nelielā vadībā pārmaiņus atradās abas izlase, bet pēc pirmās ceturtdaļas Latvijai bija viena punkta deficīts (22:23). Otrās ceturtdaļas sākumā bosnieši iekrāja piecu punktu pārsvaru, tomēr Latvijas izlase ātri spēja atspēlēties un pietuvojās līdz minimumam (29:30 un 31:32), bet turpinājumā laukuma saimnieki veica nelielu izrāvienu, kas ļāva iekrāt astoņu punktu pārsvaru – 39:31. Pirmā puslaika pēdējās divās minūtes Latvijai izdevās samazināt pretinieku pārsvaru un lielajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 41:38 Bosnijas un Hercegovinas labā.

Trešās ceturtdaļas sākumā Latvija pārņēma vadību ar 46:41, taču bosnieši neilgā laikā panāca neizšķirtu, bet mirkli vēlāk arī izvirzījās vadībā ar 51:48. Turpinājumā valdīja ļoti sīva spēkošanās un vadība mainījās vairākas reizes. Tiesa, neviena komanda nespēja iekrāt pārsvaru, kas būtu lielāks par četriem punktiem, bet pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas izlase bija vadībā ar 67:64.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā Latvijas basketbolisti savu pārsvaru palielināja līdz sešiem punktiem (74:68), taču laukuma saimnieki arī šoreiz atspēlējās un nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām atradās vadībā ar 80:79. Mirkli vēlāk vadību ar 82:81 bija pārņēmusi Latvija, tomēr bosnieši guva četrus punktus pēc kārtas un piecas sekundes pirms pamatlaika beigām bija priekšā ar 85:82. Pēc diviem precīziem Daira Bertāna soda metieniem Latvijas izlase pietuvojās līdz 84:85, taču pretējā laukumā pusē ar diviem realizētiem soda metieniem atbildēja arī Nihads Džedovičs, sasniedzot cīņas galīgo iznākumu 87:84.

Kvalifikācijas turnīrā līdz 11.septembrim Latvijas izlase sacentīsies D apakšgrupā, kurā bez latviešiem un bosniešiem spēlē arī Gruzijas, Nīderlandes un Rumānijas vienības.

Pirmā apļa turpinājumā Latvijas izlase 21.augustā savā laukumā uzņems Nīderlandi, 24.augustā izbraukumā tiksies ar Gruziju, bet 27.augustā savā laukumā spēkosies ar Rumāniju.

Citā pirmās kārtas cīņā trešdien Rumānija ar 90:84 (28:27, 17:18, 25:18, 20:21) savā laukumā pieveica Nīderlandi.