×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Latvijā sāk ciparu radio apraides tehnoloģijas testēšanu (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) kopā ar Latvijas Radio (LR) šodien sāk digitālā radio apraides standarta jeb DAB+ tehnoloģijas testēšanu Latvijā, lai noskaidrotu tās piemērotību Latvijas tirgum, aģentūru LETA informē LVRTC pārstāvji.

Lai Latvijā uzsāktu nozares profesionāļu diskusiju ilgtermiņa lēmuma pieņemšanai par iespējamo tehnoloģijas ieviešanu Latvijā, šodien Zaķusalas TV tornī norisināsies pasākums, kurā klātesošie tiks iepazīstināti ar ekspertu prezentācijām par digitālā radio kā tehnoloģijas pielietojamību radiosignāla kvalitātes uzlabošanai un reklāmas tirgus iespēju paplašināšanai. Pēc prezentācijām dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties darba grupās, kuru uzdevums būs definēt priekšrocības un trūkumus, neskaidros jautājumus un riskus, kuriem uzmanība ir jāpievērš tehnoloģijas testēšanas gadā.

Tāpat pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar dažādu modeļu un modifikāciju DAB+ radiouztvērējiem – gan portatīvajām ierīcēm, gan automobiļos iebūvētajiem radiouztvērējiem.
Pasākumā piedalīsies LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta, Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Valdis Bajārs, LR valdes loceklis Uldis Lavrinovičs, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietniece Dace Ķezbere, “Elektronisko sakaru” vecākais eksperts Juris Rencis, kā arī Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka.

Pasākums sāksies plkst.11 Zaķusalas TV tornī, Zaķusalas krastmalā 1, Rīgā.
Kā ziņots, testa laikā LVRTC uz esošā raidītāja platformas digitālā režīmā gada garumā raidīs LR programmas. NEPLP ir lēmusi digitālo radio apraidi testa veikšanas laikā nepiedāvāt komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem.

DAB+ tehnoloģija pēdējās desmitgadēs ir ieviesta vairākās Eiropas valstīs, bet Latvijā līdz šim nav apzināti potenciālie ieguvumi, ko šī tehnoloģija varētu sniegt sabiedrībai un radio nozarei.

Testa rezultāti par digitālās radio apraides tehnoloģiskajām iespējām un ekonomiskajiem apsvērumiem būs pieejami visai radio nozarei. Testu veikšanai nav nepieciešamas papildu investīcijas no valsts budžeta, visus testa izdevumus segs LVRTC no saviem līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kroplis šķēle ar piedalās.??

Draugiem Facebook Twitter Google+