Mobilā versija
+2.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijā sāk tirgot eirovinjetes


Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

No 2014. gada 1. jūlija Latvijas teritorijā kravas automobiļiem ir jāmaksā autoceļu lietošanas nodeva. Tā ir maksa par Latvijas galveno autoceļu izmantošanu, lai veicinātu to uzturēšanu un attīstību, kā arī lai izmantotu videi draudzīgākus transportlīdzekļus.

Samaksa jāveic, lai varētu braukt pa noteiktiem Latvijas galveno autoceļu posmiem (izņemot to šķērsošanu, tai skaitā apļveida krustojumos) ar kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3 500 kilogramiem un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem.

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas valsts ceļi” un Ceļu satiksmes drošības direkcija ir noslēgušas trīspusējos līgumus ar degvielas uzpildes stacijām AS “VIRŠI-A”, SIA “LUK­oil Baltija R” un SIA “Stat­oil Fuel & Retail Latvia”, kā arī ar SIA “MERKŪRIJS EU” par eirovinjetes tirdzniecību.

Saskaņā ar līgumiem degvielas uzpildes stacijas (DUS) nodrošinās autoceļu lietošanas nodevas iekasēšanas pakalpojumu, kas nozīmē, ka šajās DUS kravas transporta autovadītāji varēs iegādāties eirovinjetes par Latvijas galveno ceļu izmantošanu.

SIA “MERKŪRIJS EU” nodrošinās muitas brokeru pakalpojumus robežpunktos Terehovā, Grebņevā un Lomašos, kur arī būs iespēja iegādāties eirovinjeti.

Tiešsaistes režīmā eirovinjetes ir iespējams iegādāties portālā www.lvvignette.eu. Šajā portālā tas ir izdarāms 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Lai lietotu portālu, nav jāreģistrējas. Nodevas maksājums tiek saglabāts elektroniski Latvijas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistrā, izdrukai ir tikai informatīva nozīme.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+