×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Latvijā sākas oficiālā peldsezona

Foto: Jēkabpils pilsētas pašvaldībaFoto: Jēkabpils pilsētas pašvaldība

Radžu ūdenskrātuve

Latvijā piektdien, 15. maijā, sākas oficiālā peldsezona. Saskaņā ar Veselības inspekcijas (VI) veiktajām pirmajām peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudēm visās oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.

VI informē, ka šogad oficiālo peldvietu sarakstu ir paredzēts papildināt ar divām jaunām peldvietām – Višķu tehnikuma ciema peldvietu Luknas ezerā, Daugavpils novadā, Višķu pagastā, kā arī jūras peldvietu “Pie Papes bākas”, Rucavas novadā, Rucavas pagastā. Visu oficiālo peldvietu saraksts atrodams mājas lapā “www.vi.gov.lv” sadaļā “Vides veselība” – “Peldūdens” – “Peldūdens monitorings un informācija par peldvietu ūdens kvalitāti”.

Inspekcijā atzīmē, ka ūdens kvalitāti jūras un iekšzemes peldvietās speciālisti pārbaudīs visas peldsezonas laikā – no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Tāpat pārbaudīs, vai peldvietās ievēro peldvietu uzturēšanas un higiēnas prasības.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, VI noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties. Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgiem iedzīvotājiem – maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem, kuru imūnā sistēma ir novājināta, skaidro VI.

Arī šajā peldsezonā peldvietās jāizvieto informatīvās zīmes par peldvietu ūdens kvalitāti. Pērn visām peldvietām, kurām monitorings veikts vismaz pēdējās četras peldsezonas, bija izcila vai laba ūdens kvalitāte. Salīdzinot ar 2013.gadu, peldvietu ūdens kvalitāte uzlabojusies gan jūras piekrastes, gan iekšzemes ūdens peldvietās.

Peldvietas apsaimniekotājam blakus informatīvām zīmēm, uz kurām attēlots peldvietas ūdens kvalitātes novērtējums, peldēšanās ierobežojumu gadījumos būs jāizvieto informatīvā zīme – “Ieteikums nepeldēties” vai “Peldēties aizliegts”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+