×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. februāris, 2018
Drukāt

Latvija sākusi “Magņitska saraksta” piemērošanu (7)

Robeža. Ilustratīvs attēls. Foto - LETARobeža. Ilustratīvs attēls. Foto - LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) ceturtdien noteicis ieceļošanas aizliegumu Latvijā 49 personām, kuras iekļautas Latvijas “Magņitska sarakstā”.

Par attiecīgā Saeimas šā gada 8.februāra lēmuma izpildi ārlietu ministrs informējis savā kontā sociālajā tīklā “Twitter.com”. “Magņitska saraksts” pieņemts arī Kanādā, Apvienotajā Karalistē, Lietuvā un Igaunijā. Politikas analītiķi uzskata, ka saraksta pieņemšana Baltijas valstīs var sekmēt tā ieviešanu citās ES valstīs. Parasti sarakstā iekļautajām personām valstis var piemērot sankcijas, kuras izpaužas kā liegums iebraukt kādā no sarakstu pieņēmušajām valstīm vai pieejas liegšana to finanšu sistēmai.

Krievijas advokāts Sergejs Magņitskis, darbojoties fondā “Hermitage Capital”, savulaik atklāja sistemātiskus korupcijas gadījumus Krievijas tiesībsargājošajās iestādēs – to darbinieki bija piesavinājušies valsts naudu 5,4 miljardu rubļu apmērā. Tiek uzskatīts, ka atriebjoties šīs personas iedarbinājušas savā rīcībā esošos administratīvos resursus un organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par naudas piesavināšanos apsūdzot pašu Magņitski. Juristam pirmstiesas izmeklēšanas izolatorā tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Savulaik ASV 2012. gadā tapušajā “Magņitska sarakstā” tika iekļautas Krievijas Iekšlietu ministrijas amatpersonas, tiesneši, izmeklētāji un citas iesaistītās personas. Vēlāk sarakstam pievienotas arī tādas ietekmīgas personas kā Krievijas Izmeklēšanas komitejas vadītājs Aleksandrs Bastrikins, kā arī bijušā Krievijas Federālās drošības dienesta aģenta Aleksandra Ļitviņenko slepkavībā aizdomās turamie Andrejs Lugovojs un Dmitrijs Kovtuns. Sarakstā nesen ievietots arī odiozais Čečenijas autonomās republikas līderis Ramzans Kadirovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Esi sadzēries, vai troļļo?

 2. kāds labums mums no tā,krievijas tirgus zaudēšana,sliktas kaimiņu atiecības,naids starp tautām,utt.

  • Kad ar kaimiņu ir bijušas abpusēji izdevīgas, līdzvērtīgas partnerattiecības – nekad tādas nav bijušas, vienmēr lielais kaimiņš uzstājis uz savu pārākumu diktējot savus noteikumus. Nekāda naida starp tautām nav, starp valstī valdošajām iekārtām gan. Oto fon Bismarks teicis: neielaižieties nekādos darījumos ar Krieviju. Uz visiem jūsu centieniem darījumos, viņa noteikti kaut ko izveidos no mēsliem.

  • 200 km uz austrumiem un tev būs krievijas tirgus, labas attiecības, tautu draudzība u.t.t. pilna irsa !!!

 3. šamējie stāv laukā un cīlē, vai nenāk saraksts ! :)))

 4. Nožēlojama tirdzniecība ar ... Atbildēt

  Pretīgi. Ak, mana zeme Latvija – no viena grāvja laukā tikušai, Tevi grūž ceļa otrā grāvī. Neļauj Tev būt lepnai … liek Tev iztirgot vērtības … liek Tev būt piesmietai. Reiz nepanesami pretīgi bija redzēt krievu imperiālisma pārspīlēto kolektīvismu, komunismu. Tikpat pretīgi ir šodien redzēt uzspiesto anglo-amerikānisko individuālismu t.i. neoliberālismu. No viena grāvja – otrā. .. Neļauj Latvijai savu dzīvi dzīvot. Arī šajā magņitska lietā ir divas puses, kuras ir vienlīdz vainīgas, bet par to netiek runāts. Kāpec ? Kas tas par spēku, kurš ir piespiedis plašsaziņu klusēt par amerikāni Browderu un viņa mahinācijām Krievijā? Browders tikpat daudz bija ieinteresēts Magņicka nāvē, cik ieineresēta bija Krievu puse. Kur ir skaidrojoši raksti par šo lietu? Kāpēc vienpusīga informācija tiek uzskatīta par normu? Vai tiešām alkatība jau ir pieņemta par normu Latvijā? Vai tiešām vērtības – kā pretnostatījums alkatībai – ir izspiestas no žurnālistu galvām? Vai tiešām mēs nespēsim likt “pienākumu” iepretim šai “tiesību tirānijai”? Pretīgi!

  • Pie varas esošie pārraksta vēsturi, šķietami brīvajā presē pasniedz sev vēlamo redzējumu. Tā ir pie visām varām. Amerikāņi kontrolē Latvijas politisko virtuvi, tas viss viņu, ne mūsu labu kaimiņattiecību līmenī.

Draugiem Facebook Twitter Google+