Uncategorized

Latvijā sākusies gripas epidēmija 16

Foto – Stock.xchng

Jelgavā saslimšana ar gripu sasniegusi epidēmijas apmērus, līdz ar to Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izziņo gripas epidēmijas sākumu valstī, aģentūrai BNS pastāstīja SPKC pārstāve Laura Ševčenko.

SPKC gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati liecina, ka pagājušajā nedēļā Jelgavā saslimstība ar gripu ir sasniegusi epidēmijas apmērus – tika reģistrēti 107 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Gripas epidēmijas slieksnis tiek sasniegts tad, ja saslimšanas gadījumu skaits pārsniedz 100 saslimšanas gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.

Arī citās vietās saslimstība ar gripu pagājušās nedēļas laikā ir būtiski palielinājusies.

SPKC atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem.

Gripas vīruss izplatās ar sīkiem pilieniem, kas rodas, inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī ar rokām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem.

Vislielākais inficēšanās risks pastāv, atrodoties vienā telpā ar slimu cilvēku, kurš šķauda vai klepo, cieši kontaktējot ar slimo personu, saskaroties ar rokām, muti un tamlīdzīgi, kā arī pieskaroties dažādiem priekšmetiem, kuriem pirms tam bija pieskāries slimais cilvēks.

Gripai raksturīga pēkšņa slimības simptomu parādīšanās – drebuļi, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās virs 38 grādiem, stipras galvassāpes, sāpes acu ābolos un muskuļos, sauss klepus un rīkles iekaisums, sāpes vai diskomforta sajūta aiz krūšu kaula, izteikts bezspēks, apetītes zudums.

Lai gripas epidēmijas laikā nesaslimtu ar gripu, SPKC epidemiologi iesaka ģērbties atbilstoši laika apstākļiem, censties pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku, vēdināt telpas un mitrināt iekštelpu gaisu, kā arī bieži uzkopt telpas, izmantojot sadzīvē lietojamos mazgāšanas līdzekļus, un veikt citus pasākumus.

LA.lv