×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Latvija saņem aizrādījumus par nepietiekamu finansējumu aizsardzībai

dombrovskis_valdis3

Latvija no NATO partneriem ir saņēmusi aizrādījumus par nepietiekamu finansējumu aizsardzībai, trešdien intervijā LNT atzina premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”).

Aizsardzības ministrija otrdien paziņoja, ka drīzumā nāks ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) 20 gadu attīstības plānu. Koncepcija paredz pakāpeniski – līdz 2020.gadam – aizsardzības nozarei veltīt finansējumu 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Ik gadu aizsardzības budžetu plānots palielināt par 0,1% no IKP jeb aptuveni 15 miljoniem latu gadā.

Šobrīd Latvija aizsardzībai novirza uz pusi mazāku summu – 1% no IKP.

“No alianses partneriem saņemam aizrādījumus, ka mums ir nepietiekams aizsardzības finansējums. Ja mēs vēlamies rēķināties ar citu NATO valstu solidaritāti, ja tā Latvijai būs nepieciešama, tad mums no savas puses arī ir jāizpilda tie spēles nosacījumi, kas NATO pastāv,” sacīja premjers.

Viņš nevarēja nosaukt summu, par cik aizsardzības budžets tiks palielināts nākamgad, jo tas būs jāsamēro ar citu ministriju pieprasījumu. Pēc viņa vārdiem, “mērķis atgriezties pie 2% no IKP ir jāiezīmē”.

“Tas, ka būs papildus līdzekļi ir pietiekami skaidrs, bet par precīzo summu mums būs jādiskutē un jāizvērtē dažādas prioritātes. Skaidrs ir arī tas, ja esam NATO dalībvalsts, mums ir noteiktas saistības pret NATO un šis 2% no IKP finansējums ir paredzēts kā mērķis,” norādīja Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+