×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

Latvija saņēmusi miljonu par patvēruma meklētājiem (7)

Ģimene - vīrs un sieva - no Eritrejas un ģimene no Sīrijas - vīrs, sieva un divi nepilngadīgajie bērni, kuriem Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu, patvēruma meklētāju centrā "Mucenieki".Ģimene - vīrs un sieva - no Eritrejas un ģimene no Sīrijas - vīrs, sieva un divi nepilngadīgajie bērni, kuriem Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu, patvēruma meklētāju centrā "Mucenieki".

Foto - LETA

Latvija saņēmusi pirmo maksājumu no Eiropas Savienības (ES) par patvēruma meklētāju uzņemšanu no bēgļu nometnēm Grieķijā, Itālijā un Turcijā. Valsts kasē nonācis gandrīz miljons eiro – 996 000 eiro, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

ES dalībvalstis ir vienojušās, ka par katru cilvēku, kurš tiek pārvietots no bēgļu nometnēm Grieķijā un Itālijā, Brisele maksā 6000 eiro, bet 10 000 eiro – par cilvēku uzņemšanu no Turcijas nometnēm.

Taču Brisele maksājumus veic nevis par faktiski pārvietotajiem patvēruma meklētājiem, bet gan pēc speciālas formulas priekšmaksājumu veidā, ņemot vērā, cik daudz kopumā cilvēku dalībvalsts ir apņēmusies uzņemt.

Latvija divu gadu laikā plāno uzņemt 531 patvēruma meklētāju. Līdz ar to Latvija jau tagad ir saņēmusi apmēram divas reizes lielāku finansējumu, salīdzinot ar faktiski uzņemtajiem 69 patvēruma meklētājiem.

Kā norāda Iekšlietu ministrijā, šis finansējums ir paredzēts, lai segtu izdevumus par patvēruma meklētāju izmitināšanu un integrēšanu, bet pagaidām tas vēl nav ticis izmantots.

“Noslēguma finansējumu mēs saņemsim tad, kad būsim paziņojuši, cik faktiski personas ir pārvietotas. Šis finansējums šobrīd netiek izmantots. Šis finansējums ir ieskaitīts kā priekšfinansējums, un tālāk mēs to izmantosim atmaksu veikšanai valsts budžetā pēc faktiski veiktajiem izdevumiem,” skaidroja ministrijas Finanšu vadības departamenta direktore Larisa Tumaņana.

Otrs maksājums no Briseles tiks saņemts nākamgad. Ministrijā skaidro: ja Latvija būs uzņēmusi mazāku skaitu patvēruma meklētāju par plānoto, starpība būs jāatmaksā atpakaļ Briselei.

Kopumā no dažādiem ES fondiem tiek segta aptuveni trešā daļa no visiem izdevumiem, kas saistīti ar patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kas notiks pēc tam, kad miljonu vairs nedos???????????? Laikam jau grasās tos dīkdieņus uzturēt par mūsu nodokļu maksātāju naudu????????????? Cik degradējies stulbums!

  2. Tas nav nekas salīdzinot ar tiem miljoniem, kurus mana valdība saņēma par mežu kailcirtēm un par Latvijas izpārdošanu krieviem un ķīniešiem caur Terminuzturēšanās atļaujām !

  3. Kas gan šodien ir miljons… Knapi sanāks trim, četrām badīgām dvēselēm, nu OK, varbūt arī melbiksim kaut ko atmetīs, lai var treknāk piedrāzt tēvzemi.

  4. Redz kā – izrādās Brisele apmaksā cilvēktirdzniecību.

  5. 30 sudraba graši – kā bībelē rakstīts.

  6. 30 sudraba graši – kā bībelē rakstīts.

Draugiem Facebook Twitter Google+