Ekonomika
Bizness

Latvijā saražoti tikai 64% nepieciešamās elektroenerģijas. Cena kāpj0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Lita Krone/LETA

Jūlijā sasniegts zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā, saražotas 357 655 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas, ar ko nosegts 64% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas apjoma, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Kopējais saražotās elektroenerģijas apjoms jūlijā pret iepriekšējo mēnesi ir krities par 12,1%. Samazinājums vērojams visos ražošanas veidos, izņemot vēja elektrostacijas, kur pieaugums par 33%, kā arī mazās hidroelektrostacijas (HES), kur ir pieaugums par 12%.

Par 15% samazinājums vērojams Daugavas HES, lielajās termoelektrostacijās par 11%, kā arī mazajās elektrostacijās ar jaudu līdz 10 megavatiem – koģenerācijā saražotais apjoms kritis 14%, biomasas stacijās – par 28%, biogāzes stacijās – par 4%, bet saules enerģijas izstrāde ir samazinājusies par 7% attiecībā pret jūniju.

Saistītie raksti

Latvijas elektroenerģijas patēriņš jūlijā bija 556 187 MWh, salīdzinājumā ar jūniju kāpums par 1%, bet pret gadu iepriekš kritums par 3%.
Izmaiņas vietējā elektroenerģijas bilancē jūlijā veicināja importa pieaugumu no trešajām valstīm Krievijas un Baltkrievijas – importētās elektroenerģijas pieaugums par 60% attiecībā pret jūniju, vienlaikus imports no Eiropas Savienības (ES) valstīm samazinājās par 2%. Importa samazinājums no ES valstīm skaidrojams ar elektroenerģijas cenas pieaugumu Skandināvijas valstīs vidēji par 40% (Somijā par 49% un Zviedrijā par 35%).

Samazinoties gan elektroenerģijas patēriņam, gan ģenerācijai, jūlijā vidējā elektroenerģijas Latvijā cena palielinājās par 9,6%, bet, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, vērojams cenas samazinājums par 10%.

LA.lv