×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Latvijā satiksies pasaules mēroga mākslas centru pārstāvji un kuratori

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Desmitgades jubilejā ABLV Charitable Foundation rīkos starptautisku mākslas simpoziju “Cross-training: 10 vingrinājumi ceļā uz muzeju”, kurā piedalīsies mākslinieki un mākslas vēsturnieki, pasaules nozīmes mākslas centru pārstāvji un neatkarīgi kuratori, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt par aktualitātēm Baltijas valstu un citu reģionu mākslas dzīvē: par Modernā mākslas centra būvniecību Viļņā; par izstāžu, pētniecības un restaurācijas centru Milānā, kura darbības fokusā ir atbalsts mākslas privātkolekciju īpašniekiem; par TEC rekonstrukciju mākslas izstāžu zāles vajadzībām Maskavā, ko sev veic V-A-C Foundation. Par novatorisku pieeju darbam ar ekspozīciju un krājumiem stāstīs darbinieki no Cartier laikmetīgās mākslas fonda Parīzē, Modernās Mākslas muzeja Varšavā un laikmetīgās mākslas centra SALT (Stambula, Ankāra). Piedalīsies arī pārstāvis no Vācijas nozīmīgākās izstādes “documenta”.

8. un 9. septembrī Kaņepes Kultūras centrā notiks lekcijas, paneļdiskusijas, meistardarbnīcas, portfolio “fiksie randiņi” un mākslinieku prezentācijas par pārmaiņām, kādas informācijas pārsātinātais laikmets ir ienesis mākslas institūcijās.

“Simpozija mērķis ir kopā ar esošajiem un potenciālajiem ABLV Charitable Foundation sadarbības partneriem runāt par mūsu atbalsta programmām mākslas un kultūrizglītības jomās, domājot par nākotnes lielāko ieceri – Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju,” akcentē ABLV Charitable Foundation valdes priekšsēdētāja Zanda Zilgalve. “Mūsu redzējumā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam ir jākļūst par vietējā un starpreģionālā līmeņa sadarbības platformu, kas veicinātu Latvijas mākslas dzīves daudzveidību, starptautisko dimensiju un pieejamību sabiedrībai. Lai to veicinātu jau tagad, piedalīties simpozijā esam aicinājuši gan Latvijas mākslas kopienu, gan starptautiskas nozīmes mākslas centru pārstāvjus,” pauda Zilgalve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+