×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Latvijā savā pirmajā ārvalstu vizītē ieradīsies Lietuvas jaunā Seima spīkers

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Otrdien, 11.decembrī, pēc Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ielūguma Latvijā savā pirmajā ārvalstu vizītē ieradīsies Lietuvas jaunā Seima spīkers Vīds Ģedvils.

Vizītes programmā paredzētas tikšanās ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu, Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, kuru laikā iecerēts pārrunāt Lietuvas un Latvijas divpusējo sadarbību, abu valstu parlamentu kontaktus, aktuālus Eiropas, drošības un reģionālās darbakārtības jautājumus.

“Latvija ir mūsu tuvākā kaimiņiene, esam divas caur gadsimtiem izdzīvojušās baltu tautas, mums ne tikai jākopj savs kultūrvēsturiskais mantojums, jāstiprina baltiskā identitāte, bet arī kā Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm kopīgi jāveido mūsu valstu, mūsu tautu nākotne,” pirms vizītes uzsvēris Ģedvils. “Esmu pārliecināts, ka šo mērķu īstenošanā iesaistīsies arī abu valstu parlamentu deputāti, turpinot attīstīt parlamentu savstarpējos kontaktus, kopīgi darbojoties Baltijas Asamblejā un izmantojot citas parlamentu sadarbības iespējas.”

Pirmajā vizītes dienā Lietuvas Seima spīkers Lietuvas vēstnieka rezidencē tiksies ar lietuviešu uzņēmēju kopienas pārstāvjiem, bet vakarā piedalīsies svinīgās vakariņās, kuras rīkos Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Trešdien paredzēta oficiāla abu valstu parlamentu vadītāju tikšanās Latvijas Saeimā, bet pēcpusdienā – Ģedvila tikšanās ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

Lietuvas Seima delegācija apmeklēs arī Latvijas Okupācijas muzeju un Rīgas Lietuviešu vidusskolu.

Vizītes laikā Lietuvas Seima priekšsēdētāju pavadīs Latvijas vēstnieks Lietuvā Mārtiņš Virsis, Lietuvas vēstnieks Latvijā Ričards Degutis un Seima deputātu delegācija, kurā iekļauts Seima Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Benedikts Juodka un Seima deputāte Vince Vaidevute Margevičiene.

Lietuvā Ģedvils atgriezīsies trešdienas vakarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+