×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Latvija Sīrijas ārkārtas palīdzības fondā varētu iemaksāt 43 000 eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija vēl šogad ANO Humanitārās koordinācijas centra Sīrijas ārkārtas palīdzības fondā varētu iemaksāt 43 tūkstošus eiro (30 221 latu).

Tāpat Ārlietu ministrija (ĀM) rosina iemaksāt 15 tūkstošus eiro (10 543 latus) ANO Bēgļu komisāra biroja budžetā un 10 tūkstošus eiro (7029 latus) – ANO Cilvēktiesību komisāra biroja budžetā. Par šo jautājumu nākamajā nedēļā, 6. novembrī, lems Ministru kabinets. Līdzekļi tiks nodrošināti no ĀM šogad budžetā paredzētajiem līdzekļiem un no līdzekļiem, kuri bija paredzēti iemaksām starptautiskajās organizācijās, bet tikuši ietaupīti. Lielākais ietaupījums, ņemot vērā valūtas kursa svārstības un piesardzīgu budžeta prognozi, izveidojies no paredzētajām iemaksām ANO.

ĀM skaidro, ka līdzekļi ANO Humanitārās koordinācijas centra Sīrijas ārkārtas palīdzības fondā būtu jāiemaksā, jo Sīrijas krīze un ar to saistītais bēgļu skaita pieaugums kopš 2011. gada marta kļuvis par galveno jautājumu starptautiskajā dienas kārtībā. ANO uzņēmusies galvenā koordinatora lomu Sīrijas bēgļu problēmas risināšanai. Saskaņā ar pēdējo informāciju, 20 no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm, tostarp Igaunija un Lietuva, ir sniegušas gan finansiālu, gan arī materiālu palīdzību Sīrijas bēgļu atbalstam. Latvija līdz šim finansiālu atbalstu nebija sniegusi.

Līdzekļi ANO Bēgļu komisāra birojā, pēc ĀM domām, būtu jāiemaksā, jo Latvija atzīst, ka patvēruma meklētāju slogs uz dalībvalstīm nesadalās proporcionāli, un piekrīt, ka iekšējā savienības solidaritāte ir būtisks kopējās Eiropas patvēruma sistēmas elements. “Latvija uzskata, ka fiziska nastas sadale nav vienīgais šīs solidaritātes veids, un Latvijas skatījumā uzsvars būtu liekams uz citiem veidiem, piemēram, finansiālo solidaritāti vai praktisko sadarbību. Līdz ar to maksājumu atsākšana ANO Bēgļu komisāra biroja budžetā būtu viens no pasākumiem šajā jomā,” skaidro ĀM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+