×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijā skaitīs lāčus, sikspārņus un ūdrus

lacisi

Laikā līdz 2016.gadam Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) vēlas veikt trīs dzīvnieku sugu – lāču, sikspārņu un ūdru – monitoringu Latvijā, informēja DAP.

DAP ir izsludinājusi iepirkuma konkursu, to sadalot trīs daļās – par katras zīdītāju sugas monitoringa veikšanu atsevišķi.

Lāču monitorings paredzēs lāča darbības pēdu uzskaiti piecās “Natura 2000” teritorijās – dabas liegumos “Lielais Pelēčāres purvs”, “Ziemeļu purvi”, “Stompaku purvi”, dabas parkā “Vecumu meži” un Teiču dabas rezervātā.

Sikspārņu monitorings būs jāveic par piecu tipu sikspārņiem – būs jāuzskaita dīķu naktssikspārņi, migrējošie sikspārņi, alās un citās lielajās pazemes mītnēs ziemojošie sikspārņi, kā arī jāveic mazo piemājas pagrabos ziemojošo sikspārņu uzskaite. Sikspārņu uzskaite būs jāveic visā Latvijas teritorijā, un monitoringā iekļautas vairākas “Natura 2000” teritorijas, piemēram, Moricsalas rezervāts, Lubāna mitrājs, Salacas ieleja. Tāpat paredzēti atsevišķi konkrēti objekti, kur jāveic novērojumi – Kaunatas katoļu baznīca, kāda dzīvojamā māja Ķemeros, Silenes mežniecības ēka.

Ūdru monitorings būs jāveic 18 “Natura 2000” teritorijās. Šogad ūdru uzskaite jāveic dabas liegumos “Istras ezers” un “Pildas ezers”, dabas parkos “Adamovas ezers”, “Drīdža ezers”, “Dvietes paliene” un “Silene”, aizsargājamo ainavu apvidos “Augšdaugava” un “Augšzeme”, kā arī Rāznas Nacionālajā parkā. Nākamgad monitorings jāveic dabas liegumos “Dubnas paliene”, “Jaunanna”, “Lubāna mitrājs”, “Mugurves pļavas” un “Sitas un Pededzes paliene”, dabas parkos “Kuja” un “Numernes valnis”, aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, kā arī Teiču dabas rezervātā un Rāznas Nacionālajā parkā.

Pieteikumi iepirkumu konkursā jāiesniedz DAP līdz 10.novembrim, un līguma izpildes termiņš ir 2016.gada 16.decembris, kad pārvaldē jāiesniedz visi prasītie dati.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +16.6
Daugavpils +15.4
Saldus +15
Liepāja +11.7
Jelgava +16
Ventspils +12.4
Limbaži +14
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+