×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
29. janvāris, 2017
Drukāt

Latvija skaitļos. Piena dzīres: kurā valstī piens dārgāks un lētāks (20)

1Info_MV_26_1

Vidējā piena iepirkuma cena (eiro centi par kg)

Kipra: 56,8

Malta: 47,5

Somija: 37,9

Vācija: 33,1

Igaunija: 31

Polija: 29,8

Lietuva: 29,8

Latvija: 29,6

Čehija: 26,4

Avots: ES Piena tirgus observatorija (2016. gada decembris)

Piena iepirkuma cenas Latvijā strauji ir pietuvojušās Eiropas Savienības vidējam līmenim, jo pēdējā gada laikā bija vērojams ļoti straujš cenu kāpums. Latvijas piensaimnieki vēsta, ka vidējā iepirkuma cena decembrī bija par 38,5% augstāka nekā pirms gada. Tas bija straujākais kāpums Eiropas Savienībā. Tomēr pagaidām piena iepirkuma cena Latvijā joprojām nedaudz atpaliek no ES vidējā līmeņa, kas ir 32 centi par kilogramu. Latvijā pienu ražo vairāk nekā 8000 saimniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Vācijā arī piena un citu piena produktu cenas veikalā zemākas nekā Latvijā. Piemēram, 250 g paciņa BIO sviesta maksā 1.69 EUR.

 2. Nevajag rakstit puspatiesības Latvijā piena cenas atkal krīt -par 3 centiem cena ir lejā.Veikalos gan nav cenu samazinājums.

 3. Igaunijā piena iepikuma cena augstāka kā Latvijā, bet veikalā zemāka. Pats vakar pirku pienu par 47 centiem litrā, bet kefīru par 54 centiem. Arī garša izcila

 4. Kāds tam sakars ar piena cenu Igaunijas veikalos? Vienkārši Igaunijā nedaudz citādāk sadalās peļņa- Tirgotājs un pārstrādātājs vairāk naudiņas atstāj piena ražotājam. Mums vienkārši tirgotājs ir pārāk izbadējies, grib vienīgais pelnīt . Dzīvojot pierobežā man ir visas iespējas salīdzināt preču cenas divās valstīs. Salīdzinājums pārsvarā ir par labu Igaunijai. Patriotisms ir laba lieta, bet ja sāk pārāk maku tukšot, tad labāk iztieku bez.

 5. pag – ja pēc algas un pārtikas gorza proporcionāli pienam pie mums bija jābūt ~6.00

 6. Piena atšķaidīšanai daudz enerģijas nevajag! Nepērkam jau 5 vai 4% pienu!

 7. Kad sagaidīsim Latvijā Polijas 5% PVN likmi piena produktiem,lai Polijas pierobežas supermarketos nedēļas brīvdienās atstātie eiro turpmāk paliktu Latvijā?!

 8. Izlasot rakstu,tā arī neuzzināju,kurā valstī piens dārgāks un lētāks!

 9. Ar 21% PVN atmaksājas! Ne velti tepat Latvijā ražotais piena pulveris mūsu pārtikas veikalos ir liels deficīts! Tāpat,kā kondensēts (iebiezināts) piens bez cukura.Jo pārdot ar cukuru acīmredzot ir ienesīgāk!

  • Kāds tam sakars ar piena cenu Igaunijas veikalos? Vienkārši Igaunijā nedaudz citādāk sadalās peļņa- Tirgotājs un pārstrādātājs vairāk naudiņas atstāj piena ražotājam. Mums vienkārši tirgotājs ir pārāk izbadējies, grib vienīgais pelnīt . Dzīvojot pierobežā man ir visas iespējas salīdzināt preču cenas divās valstīs. Salīdzinājums pārsvarā ir par labu Igaunijai. Patriotisms ir laba lieta, bet ja sāk pārāk maku tukšot, tad labāk iztieku bez.

 10. Zinātkārais aborigēns Atbildēt

  Noskaidrojam visu līdz galam! Cik augsta ir PVN likme uzskaitītajās Eiropas Savienības valstīs?

 11. Loģisks jautājums Atbildēt

  Pilnīgai skaidrībai: kāda ir piena pārdošanas cena veikalos (eiro centi par kg) šajās deviņās ES valstīs?

 12. Labs salidzinajums ar Kipru un Maltu. Viena sala ir piecas govis ir desmit kaz, cita pa divam vairak

 13. Lūdzu papildināt ar tik pat smuku tabuliņu ar piena cenām veikalos t.sk.akcijas.

 14. Igaunijā piena iepikuma cena augstāka kā Latvijā, bet veikalā zemāka. Pats vakar pirku pienu par 47 centiem litrā, bet kefīru par 54 centiem. Arī garša izcila.

  • Par tādu naudu tas ir piens no piena pulvera.

   • Ja no piena pulvera, tad parasts cilvēks to var noteikt pagaršojot. Tu droši vien neesi pienu dzēris. Jocīgi, ka igauņi, kuri ir mums priekšā visās lietās par visiem 200%, nesaka ka ir ar mieru dzert pulvera pienu. Tagad padomā, cik enerģijas jāpatērē pulvera ražošanai, cik maksās veikalā “pulverapiens”! Vai tas atmaksāsies, dumiķīt?

 15. neva
  jag dirst,Lietuva,letaks ,pats perku

 16. Tā vidējā cena tik augsta no dažiem piena piegādātājiem ,vēl daudziem nav pat 20 centi litrā.

 17. Kas man šķiet mazliet aizdomīgi dīvaini – kās tas nākas, ka Polijā iepirkuma cena pienam ir augstāka kā Latvijā, bet cena veikalā piena produktiem ir zemāka?

Draugiem Facebook Twitter Google+