×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

Latvija šogad Kannās pārstāvēta festivāla skatē ar Renāra Vimbas “Es esmu šeit”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas paviljons Kruazetas pludmalē šogad izskatīsies tieši tāpat kā pērnā gada Kannu festivālā.

Trešdien, 11. maijā Francijas pilsētā Kannās sākas starptautiskais kinofestivāls, viens no pasaules “lielā trijnieka”, un arī Latvijas kinoprofesionāļu delegācija strādās gan festivālā, gan filmu tirgū un starptautiskās kinoinstitūciju pārstāvju apspriedēs, LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālā kinocentra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.

Kannu starptautiskais kinofestivāls ir vasaras sākuma centrālais notikums pasaules kinodzīvē, šogad tas notiek no 11. maija līdz 22. maijam jau 69. reizi pēc kārtas, ar lielisku konkursa programmu, kurā iekļauta 21 filma.

Šogad uz Zelta palmas zariem pretendē daudzi pasaulē pazīstami kinomeistari – Pedro Almodovars, Džims Džārmušs, brāļi Dardēni, Briljante Mendoza, Šons Penns un daudzi citi. Konkursam atlasītas uzreiz divas rumāņu spēlfilmas, kas vismaz teorētiskas cerības dod arī citu mazu valstu kinematogrāfijai, norādīja NKC referente Agnese Zapāne. Festivālu atklās Vudija Allena kinolente “Cafe Society” (“Kafejnīcu sabiedrība”), ko, iespējams, sagaidīsim arī Rīgas kinoteātru repertuārā.

Kannu festivāla programmās Latvijas filmas šogad nav iekļautas, toties rosīgs darbs noritēs filmu tirgū Marché du film, kur satiekas pasaules kinoindustrijas profesionāļi. Latvijai jau piekto gadu ir savs paviljons Kruazetas pludmalē, arī šogad tā ierīkošanu atbalsta Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra (LIAA), un tur NKC sadarbībā ar Rīgas domi un tās finansēto programmu Rīgas Filmu fonds popularizēs filmēšanas iespējas Latvijā un jaunākos darbus, kas apkopoti katalogā “Films from Latvia 2016-2018”.

“Kataloga gadskaitļi norāda, ka tajā topošo filmu sadaļā iekļauta arī programma Latvijas filmas Latvijas simtgadei, kas Latviju raksturo kā valsti ar intensīvu kinoražošanu vismaz 2016. un 2017. gadā līdz 2018. gada pirmizrādēm,” piebilda Zapāne.

Kannu festivāla tirgus skatē ar seansu 16. maijā pulksten 15:30 startēs šobrīd pasaulē pazīstamākā Latvijas spēlfilma – Berlināles Kristāla lāča ieguvēja, režisora Renāra Vimbas un studijas “Tasse Film” veikums “Es esmu šeit”.

Savukārt prestižajai kinoproducentu platformai Producers on the Move, kurai Eiropas Kino akadēmijas apvienība European Film Promotion katru gadu atlasa 20 profesionālus un perspektīvus producentus no visas Eiropas, šogad izvēlēts arī Roberts Vinovskis no Latvijas (producējis Dāvja Sīmaņa spēlfilmu “Pelnu sanatorija”, Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmu “Akmeņi manās kabatās”, kā arī Aika Karapetjana spēlfilmas).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+