×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2012
Drukāt

Latvijā šogad nedaudz pieaudzis slepkavību skaits

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā šogad sešos mēnešos reģistrētas 48 slepkavības, bet pērn identiskā laikā ‒ 46 slepkavības, liecina Valsts policijas dati. Valsts policijas publiski šogad sniegtā informācija liecina, ka pārsvarā slepkavības notikušas, alkohola lietošanas laikā izceļoties sadzīviskam konfliktam vai arī lai iegūtu upura mantas. Nereti upuris un uzbrucējs bijuši pazīstami vai radinieki.

Nereti upuri bijuši vecāki cilvēki. Piemēram, martā Līvānos nodurta 1942.gadā dzimusi sieviete. Policisti par pensionāres slepkavību aizturēja 1974.gadā dzimušu sievieti un agrāk par smaga nozieguma izdarīšanu tiesātu 1979.gadā dzimušu vīrieti. Policija arī atrada mantas, kas nozagtas no cietušās pensionāres dzīvesvietas pēc viņas noslepkavošanas, – zelta izstrādājumus un mobilo telefonu.

Šogad arī notikuši divi gadījumi, kad nogalinātas jaunas sievietes, kuras no dzīvesbiedra vardarbības cietušas jau ilgāku laiku.

Maijā Jaunpiebalgas novadā vīrietis nogalinājis savu 1985.gadā dzimušo draudzeni. Noskaidrots, ka kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlies konflikts un sievietei nodarīti dzīvībai bīstami miesas bojājumi, no kuriem viņa mirusi. Policijā informācija liecina, ka šis nav pirmais gadījums, kad abu personu starpā risinājušies konflikti, kuru laikā sieviete fiziski iespaidota. Iepriekš sieviete kategoriski atteikusies vērsties ar iesniegumu policijā.

Savukārt aprīlī Dzelzavas pagasta Aizpurvē 27 gadus vecs vīrietis nogalināja 26 gadus jaunu sievieti, sava bērna māti. Arī šajā gadījumā sieviete jau iepriekš vairākkārt bija cietusi no vīrieša vardarbības, bet atteikusies no jebkādas palīdzības.

Plašu sabiedrības ievērību izpelnījās jaunietes nonāvēšana maijā Iļģuciemā. Policija par draudzenes nonāvēšanu aizturēja 25 gadus vecu studentu. Jauniete ar savu draugu bija iepazinusies internetā. Starp abiem bija izcēlies konflikts, kas pārauga vardarbībā.

Pārsvarā slepkavībās izmantoti duramie rīki vai upuri nosisti, taču ir bijuši gadījumi, kad lietā likts arī šaujamais. Jūnijā Vaiņodes pagastā savā dzīvesvietā pa atvērtu istabas logu ar medību ieroci sašauta 1970.gadā dzimusi sieviete, kura no gūtajām traumām mira.

Šogad nav iztikts arī bez uzņēmēja slepkavības. Jūnija beigās Jūrmalā pagaidām nezināms uzbrucējs nošāva kokapstrādes biznesā pārstāvētu uzņēmēju un ievainoja jaunu sievieti.

Šogad nogalināts arī vīrietis, kurš bija saistīts ar noziedzīgo vidi. Martā Rēzeknē savā dzīvesvietā atrasts 1974.gadā dzimuša vīrieša līķis ar durtām brūcēm. Nogalinātais vīrietis bijis saistīts ar noziedzīgo vidi.

Policija par šo noziegumu aizturējusi trīs personas.

Bieži slepkavības notikušas konflikta laikā. Pārsvarā policija konflikta iemeslus nav atklājusi, taču, piemēram, februārī policija skaidri norādīja, ka Rīgā jauns vīrietis greizsirdības lēkmes laikā nositis draudzenes mīļāko.

Aizturētais 27 gadus vecais jaunietis atzinies, ka, ierodoties mājās, sastapis savu draudzeni kopā ar kādu citu vīrieti un greizsirdības izraisītā dusmu lēkmē viņš vīrieti nositis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+