Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
12. janvāris, 2015
Drukāt

Latvija šogad piedalīsies 11 starptautiskās tūrisma izstādēs

Foto - LetaFoto - Leta

Šogad Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) plānojusi organizēt nacionālos stendus 11 starptautiskās tūrisma izstādēs, aģentūrai BNS pavēstīja TAVA sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Briede.

Pēc viņas teiktā, janvārī Latvijas tūrisma pārstāvji piedalīsies trijās izstādēs. Nacionālais stends vispirms tiks organizēts Nīderlandes pilsētā Utrehtā, kur notiks starptautiskā tūrisma izstāde “Vakantiebeurs 2015”. “Latvijas nacionālais stends tur būs otro reizi, jo pērn šajā patērētājiem domātajā izstādē sekmējās ļoti labi. Interese no nīderlandiešu puses bija liela, un stendā strādājošajiem bija jāatbild uz ļoti dažādiem jautājumiem par mūsu tūrisma piedāvājumu,” sacīja Briede.

Tostarp viņa norādīja, ka, Ziemeļvalstīs nozīmīgākā tūrisma izstāde ir “Matka 2015” Helsinkos. “Šai reizē piedalīšanos izstādē nozīmīgāku nekā citkārt darīs Latvijas dienas Somijā, kuru atklāšanā piedalīsies mūsu Valsts prezidents Andris Bērziņš. Uz Helsinkiem dosies uzņēmēju delegācija, tostarp tūrisma nozares pārstāvji. Viņiem paredzēta diskusija par tūrisma veicināšanu starp abām valstīm,” klāstīja Briede.

TAVA dati liecina, ka aizvadītajā gadā pārliecinoši pieaudzis Somijas tūristu skaits. “Gada deviņos mēnešos pieaugums bija 16%. Iesākto darbu Somijas tirgū aktīvi turpināsim, jo ir skaidri redzams, ka tam ir atdeve,” atzīmēja TAVA pārstāve.

Tāpat no 23.līdz 25. janvārim notiks arī starptautiskā tūrisma izstāde “Adventur 2015” Viļņā. “Kaut gan Rīgai vairs nav Eiropas kultūras galvaspilsētas titula, tomēr mūsu kultūras tūrisma piedāvājums ir tā vērtība, ar kuru varēsim lepoties arī turpmāk. Pēc 40 gadu ilga darba pabeigta Rundāles pils restaurācija, mums ir vairākas jaunas koncertzāles, Daugavpilī radīta unikāla iespēja apskatīt pasaulslavenā abstrakcionista Marka Rotko oriģināldarbus, bet Limbažos tūristus gaida savdabīgais “Dzīvā sudraba muzejs”. Tie ir tikai daži akcenti Latvijas piedāvājumā, kas varētu būt saistoši kultūras tūristiem,” sacīja TAVA tūrisma tirgus speciāliste Lelde Beņķe.

Nacionālie stendi izstādēs Nīderlandē, Somijā un Lietuvā tiks organizēti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

TAVA ir Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un izveidota, lai īstenotu tūrisma attīstības valsts politiku. Aģentūra īsteno valsts tūrisma politiku un veicina tūrisma kā tautsaimniecības nozares attīstību Latvijā.

Pievienot komentāru

Līgavas kā ziedi jaunā kāzu kleitu kolekcijā2017. gada pavasara-vasaras sezonu gaidot, kāzu modes zīmols "Ingrida Bridal" ir nācis klajā ar jaunāko kāzu kleitu kolekciju "Blooming Flowers".
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+