Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
13. decembris, 2013
Drukāt

Latvijā šogad sestais lielākais lauksaimniecības ieņēmumu kritums ES (2)

naudaf1

Lauksaimniecības nozares ieņēmumi uz vienu strādājošo Latvijā šogad samazinājušies par 6,8%, kas ir sestais straujākais kritums Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas biroja “Eurostat” sākotnējās aplēses.

ES kopumā lauksaimniecības ieņēmumi uz vienu strādājošo šogad samazinājušies par 1,3%.

Vislielākais lauksaimniecības ieņēmumu apjoma pieaugums uz vienu strādājošo šogad reģistrēts Nīderlandē – par 11,4%, Rumānijā – par 10,4%, Spānijā – par 10%, Itālijā – par 8,9% un Kiprā – par 7,1%.

Nozares ieņēmumi uz vienu strādājošo pieauga 15 dalībvalstīs, savukārt samazinājums reģistrēts 13 valstīs.

Lielākais samazinājums reģistrēts Igaunijā – par 17,2%, Ungārijā – par 16,4%, Horvātijā – par 16,2%, Vācijā – par 10% un Austrijā – par 8,8%.

Savukārt Lietuvā nozares ieņēmumi uz vienu strādājošo samazinājās par 6,3%, kas ir septītais straujākais kritums ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai pie lauksaimnieku ienākumu krituma vainojams Latvijas “veiksmes stāsts”?

  2. Ko tad nerakstāt, CIK LIELI ir ieņēmumi uz vienu strādājošo lauksaimniecībā Latvijā? Tikai žonglējat ar procentiem, kā padomju laikos. Slēpjat no tautas īstenību, cik tad mūsu lielsaimnieki ieņēmuši uz vienu
    strādājošo un uz 1ha! Pēc SUDAT datiem 2010. gadā ienākumi no saimnieciskās darbības uz 1 ha lielajās saimniecībās bija 63 Ls/ha, bet mazajās saimniecībās(> 30 ha) turpat 2 reizes lielāki – 115 Ls/ha. Ienākumi uz 1 strādājošo bija līdzīgi lielajās un mazajās saimniecībās un būtiski neatšķīrās, ap 2,5 tūkst. Ls. Bet ZM ierēdņi jau neanalizē saimnieciskos rādītājus un turpina atbalstīt tikai lielos.

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+