Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
13. decembris, 2013
Drukāt

Latvijā šogad sestais lielākais lauksaimniecības ieņēmumu kritums ES (2)

naudaf1

Lauksaimniecības nozares ieņēmumi uz vienu strādājošo Latvijā šogad samazinājušies par 6,8%, kas ir sestais straujākais kritums Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas biroja “Eurostat” sākotnējās aplēses.

ES kopumā lauksaimniecības ieņēmumi uz vienu strādājošo šogad samazinājušies par 1,3%.

Vislielākais lauksaimniecības ieņēmumu apjoma pieaugums uz vienu strādājošo šogad reģistrēts Nīderlandē – par 11,4%, Rumānijā – par 10,4%, Spānijā – par 10%, Itālijā – par 8,9% un Kiprā – par 7,1%.

Nozares ieņēmumi uz vienu strādājošo pieauga 15 dalībvalstīs, savukārt samazinājums reģistrēts 13 valstīs.

Lielākais samazinājums reģistrēts Igaunijā – par 17,2%, Ungārijā – par 16,4%, Horvātijā – par 16,2%, Vācijā – par 10% un Austrijā – par 8,8%.

Savukārt Lietuvā nozares ieņēmumi uz vienu strādājošo samazinājās par 6,3%, kas ir septītais straujākais kritums ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai pie lauksaimnieku ienākumu krituma vainojams Latvijas “veiksmes stāsts”?

  2. Ko tad nerakstāt, CIK LIELI ir ieņēmumi uz vienu strādājošo lauksaimniecībā Latvijā? Tikai žonglējat ar procentiem, kā padomju laikos. Slēpjat no tautas īstenību, cik tad mūsu lielsaimnieki ieņēmuši uz vienu
    strādājošo un uz 1ha! Pēc SUDAT datiem 2010. gadā ienākumi no saimnieciskās darbības uz 1 ha lielajās saimniecībās bija 63 Ls/ha, bet mazajās saimniecībās(> 30 ha) turpat 2 reizes lielāki – 115 Ls/ha. Ienākumi uz 1 strādājošo bija līdzīgi lielajās un mazajās saimniecībās un būtiski neatšķīrās, ap 2,5 tūkst. Ls. Bet ZM ierēdņi jau neanalizē saimnieciskos rādītājus un turpina atbalstīt tikai lielos.

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (3)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
KP soda būvmateriālu izplatītājus ar 1,6 miljonu eiro lielu soduKonkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu vienas uzņēmumu grupas diviem būvmateriālu izplatītājiem, aģentūru LETA informēja KP. Pagaidām KP neatklāj
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+