×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Latvija solījusi nākamgad atjaunot iemaksas otrajā pensiju līmenī 6% apmērā

nauda18102

Latvija starptautiskajiem aizdevējiem solījusi jau nākamgad atjaunot iemaksas otrajā pensiju līmenī 6% apmērā, ja budžeta situācija uzlabojas atbilstoši prognozēm.

Ceturtdien publiskotajā Saprašanās memorandā ar Eiropas Komisiju Latvija apņēmusies no 2013.gada janvāra atjaunot otrā pensiju līmeņa iemaksas 6% apmērā ar nosacījumu, ka budžeta situācija uzlabojas atbilstoši prognozēm. Tāpat solīts novērtēt privāto pensiju sistēmas otrā līmeņa fondu pārvaldītāju maksu salīdzinājumā ar fondu investīciju ienesīgumu, pārskatīt noguldītāju/klientu konsultēšanas sistēmu un vai tiek nodrošināta pietiekama informācija par pensiju fondu investīciju ienesīguma riskiem un svārstībām.

Tāpat Latvija solījusi nodrošināt adekvātu finansējumu sociālajām vajadzībām un caurredzamu un izmaksu efektīvu sociālās palīdzības sniegšanu. “2012.gada budžeta ietvaros tiks nodrošināts nepieciešamais finansējums sociālās drošības tīklam, caur centrālās valdības budžetu finansējot garantētos minimālos ienākumus visam gadam un līdzfinansējot mājokļa īres pabalstu līdz 2012.gada aprīļa beigām,” teikts memorandā.

Latvija solījusi līdz 2012.gada martam veikt neatkarīgu pētījumu par sociālo palīdzību, novērtējot pabalstu saņēmēju atkarību no sociālās palīdzības un motivāciju strādāt, ietekmi uz cīņu pret nabadzību, līdzdalības prasības praktisku ieviešanu un ieviest maznodrošinātā statusa gradāciju (viena noteikta līmeņa vietā).

Savukārt līdz 2012.gada septembrim Latvijai ir jāveic reformas mērķtiecīgākas sociālās palīdzības sniegšanai, kā arī jāattīsta pastāvīgs un efektīvs sociālās drošības tīkls. Latvija arī apņēmusies atļaut pašvaldībām piekļūt administratīvajām datubāzēm, kas satur informāciju par sociālās palīdzības saņēmēju ienākumiem un iztikas līdzekļiem, lai izvairītos no sistēmas ļaunprātīgas izmantošanas.

Ceturtdien publiskota Latvijas valdības Nodomu vēstule Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) un Saprašanās memorands starp Eiropas Savienību (ES) un Latviju piektais papildinājums. Dokumenti publiskoti Finanšu ministrijas mājaslapā.

Par aizdevuma programmas slēgšanu Latvijai SVF valde lēma 2011.gada 21.decembrī. Programmas ietvaros Latvija kopumā ir izmantojusi 4,4 miljardus eiro jeb trīs miljardus latu no SVF, Eiropas Komisijas un Pasaules Bankas aizdevumiem laika posmā no 2008. gada 23.decembra, kad SVF valde apstiprināja pirmo aizdevuma daļu.

Jau vēstīts, ka līdz ar krīzi no 2010.gada 1.janvāra sociālās apdrošināšanas iemaksu likme tika noteikta 2% no iemaksu objekta. Līdz tam likme bija 8%.

Ministru prezidenta Valda Dombrovska trešās valdības deklarācijā teikts, ka pakāpeniski tiks palielinātas iemaksas otrajā pensiju līmenī, līdz 2015.gadam sasniedzot 6%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+