×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Latvijā spēcīgās brāzmas traucē elektroapgādi 1000 klientiem; Igaunijā un Zviedrijā plaši vētras postījumi

Foto - LETAFoto - LETA

Elektromontieri novāc vētrā nolauzto koku no elektropārvades līnijas.

Spēcīgā vēja dēļ 13. decembra rītā elektroenerģijas piegāde traucēta Zviedrijā 60 000, Igaunijā – vairāk nekā 40 000 klientiem, Latvijā šorīt – 1000 klientiem. Situācija elektrotīklā mainīga, portālu “LA.lv” informēja AS “Sadales tīkls”.

Tāpat “Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, netuvoties elektroietaisēm, ja tajās iekārušies koki vai zari vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt dzīvību.

“Sadales tīkls” piektdien veic plānotus elektrotīkla remontdarbus un, vietās, kur spēcīgais vējš izraisījis elektroapgādes traucējumus – Cēsu, Raunas, Burtnieku, Alūksnes, Gulbenes, Rūjienas, Strenču, Naukšēnu novadā organizē to operatīvu lokalizēšanu un novēršanu.

Gadījumos, ja tiek traucēta elektroapgāde, par atslēgumu un tā novēršanas gaitu klienti tiek informēti ar īsziņas (SMS) palīdzību. Par bojājumiem SMS tiek sūtīti tikai uz datubāzē reģistrēto lietotāju norādīto kontakttālruni. AS “Sadales tīkls” dispečeri seko līdzi situācijai vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrolīnijās, operatīvi vadot bojājumu novēršanas darbu, savukārt uzstādītās IT sistēmas nodrošina informatīvo saiti ar klientiem, ziņojot par brīdi, kad elektroenerģijas piegāde
klienta objektā ir atjaunota.

AS “Sadales tīkls” personāls atgādina par drošību, kas jāievēro ikdienā, bet īpaši – spēcīga vēja gadījumā un mainīgos laika apstākļos, atrodoties elektrolīniju tuvumā. Jāatceras, ka spēcīga vēja ietekmē elektrolīnijā var iegāzties koks, vai ieķerties vēja nests zars, pārraujot elektrolīnijas vadu un radot apdraudējumu iedzīvotāju dzīvībai. Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm, brāzmains vējš pūtīs līdz 13. decembra pēcpusdienai.

Iedzīvotājiem, konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā – uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi, lūgums rīkoties atbildīgi. Netuvoties un nekavējoties ziņot, zvanot uz AS “Sadales tīkls” klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni 80200404.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17
Alūksne +17.6
Daugavpils +16.7
Saldus +17
Liepāja +15.6
Jelgava +17
Ventspils +11.4
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+