×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Latvija starp līderēm ES ceļu negadījumos bojā gājušo skaita ziņā (1)

Foto - Valsts policijaFoto - Valsts policija

Latvija joprojām ir starp tām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kur ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudē samērā daudz cilvēku. Par apkopotajiem provizoriskajiem ES valstu statistikas datiem informē Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Latvijā.

Pērn visvairāk cilvēku ceļu satiksmes negadījumos gāja bojā Rumānijā – 92 uz miljonu iedzīvotāju. Seko Polija un Luksemburga ar 87 bojā gājušajiem uz miljonu iedzīvotāju. Pēc tam ierindojas Latvija un Horvātija ar 86 uz ceļiem bojāgājušajiem uz miljonu iedzīvotāju. Salīdzinājumam 2012.gadā negadījumos uz Latvijas ceļiem mira 85 cilvēki, bet 2010.gadā – 103 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju.

Kā norāda EK, lai arī virknē dalībvalstu kā Polija, Bulgārija, Horvātija, Lietuva un Grieķija uz ceļiem bojā gājušo skaits pērn ir samazinājies salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, negadījumos bojāgājušo skaits joprojām krietni pārsniedz ES vidējo. Tāpēc šīs valstis tiek mudinātas veltīt lielākas pūles stāvokļa uzlabošanai.

“Situācijai Latvijā, kur ceļu satiksmes drošības stāvoklis iepriekšējā gadā diemžēl nav uzlabojies, būtu jāpievērš īpaša uzmanība. Satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits [pērn] ir palielinājies arī Maltā un Luksemburgā, lai gan kopējie skaitļi šajās valstīs ir tik mazi, ka lielas procentuālās atšķirības starp diviem gadiem tomēr nav statistiski nozīmīgas,” klāsta EK.

Vidēji ES pērn ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudēja 52 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju. Tas ir par četriem cilvēkiem mazāk nekā gadu iepriekš. Vismazāk bojā gājušo uz ceļiem pērn bija Zviedrijā un Lielbritānijā – attiecīgi 28 un 29 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju.

ES kopumā pērn jau otro gadu pēc kārtas ievērojami samazinājās ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits. Provizoriski dati liecina, ka salīdzinājumā ar 2012. gadu tas sarucis par 8 %, savukārt no 2011. līdz 2012. gadam — par 9%.

Tas nozīmē, ka ES patlaban ir visas cerības sasniegt stratēģisko mērķi: no 2010. līdz 2020. gadam uz pusi samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu.

Satiksmes drošības uzlabošana ir viens no lielākajiem Eiropas panākumiem. Bojāgājušo skaita samazināšanās par 17% kopš 2010. gada nozīmē 9000 izglābtas dzīvības, piebilst EK pārstāvniecībā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jo LV ir starp līderiem Eiropā idiotu pie stūres skaita ziņā.

Draugiem Facebook Twitter Google+