×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2012
Drukāt

Latvija starptautiskā pētījumā atzīta par otru zaļāko valsti pasaulē

Foto- LETAFoto- LETA

Latvija ieņem otro vietu pasaulē nupat iznākušajā Jēlas un Kolumbijas universitāšu “Environmental Performance Index” (EPI) pētījumā, 132 valstu konkurencē atpaliekot tikai no Šveices, aģentūru BNS informēja biedrības “Homo Ecos” izpilddirektore Sanita Rībena.

EPI ir kvantitatīvs pētījums, kas seko nacionālajiem vides rezultātiem, lietojot labākos pieejamos datus. Pētījums tiek veikts jau ilgāku laiku, reizi divos gados publicējot rezultātus. 2008. gadā Latvija bija 8.vietā, savukārt 2010.gadā – 21.vietā. Savukārt šogad Latvija pacēlusies uz otro vietu.

Savukārt šo pašu universitāšu veidotajā “Pilot Trend Environmental Performance Index” (“Trend EPI”) Latvija ieņem pirmo vietu. Tas parāda, kā laika periodā no 2000. līdz 2010.gadam valstis soli pa solim ir risinājušas vides aizsardzības jautājumus. Šajā indeksā Latvija ir pirmajā vietā.

“Latvija, kas 2012.gadā EPI ir otrā, savukārt “Trend EPI” – pirmā no visām pētījumā iekļautajām valstīm, pēdējos gados ir ieguldījusi lielu enerģiju, īstenojot dažādas vides iniciatīvas, piemēram, nelietojot ogles enerģijas ražošanā un aktīvi atjaunojot mežus, un rezultāti ir skaidri redzami. Arī citām valstīm, kas atrodas saraksta augšgalā, ir līdzīgs stāsts,” norādījusi EPI projekta direktore Eindžela Hsjū (Angel Hsu).

Vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs atzinis, ka Latvija kā otrā zaļākā valsts pasaulē “izklausās lieliski un vienlaikus nedaudz neticami”.

“Mums ir pamats lepoties ar jau sasniegto, ko pamanījuši arī šā starptautiskā pētījuma veicēji. Tomēr mēs paši arī vislabāk zinām to, cik daudz vēl varētu darīt, lai nākamo reizi šāda atzinība vides un ilgtspējas jomā mums neliktos pārsteigums, bet likumsakarīgs padarītā darba novērtējums,” norādījis Sprūdžs.

Latvijas kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva EPI pētījumā ierindojas attiecīgi 54. un 17.vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+