×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Latvija starptautiskajos tirgos pārdod obligācijas miljarda eiro apmērā (3)

LETALETA

Latvija pēc sešu gadu pārtraukuma un neilgi pēc eiro ieviešanas starptautiskajos finanšu tirgos sekmīgi pārdevusi septiņu gadu obligācijas viena miljarda eiro apmērā ar fiksēto procentu (kupona) likmi 2,625% gadā (ienesīgums 2,815%). Pieprasījums pēc Latvijas obligācijām četras reizes pārsniedzis piedāvājumu.

Kā portālu “LA.lv” informēja Finanšu ministrijā (FM),  iepriekšējā Latvijas obligāciju emisija starptautiskajos finanšu tirgos notika 2012. gada decembrī, kad tika emitētas obligācijas 1,25 miljardu ASV dolāru apmērā ar ienesīgumu 2,889%. Savukārt pēdējā Latvijas valsts obligāciju emisija eiro valūtā notika 2008. gada februārī ar kuponu 5,5% (ienesīgumu 5,53%).

Jaunā emisija īstenota saskaņā ar valsts aizņemšanās stratēģiju un ņemot vērā šā brīža labvēlīgo situāciju starptautiskajos finanšu tirgos.

Investoru interese par iespēju iegādāties Latvijas vērtspapīrus bijusi ļoti liela, sasniedzot plašu investoru līdzdalību gan primāri no Eiropas, gan arī no ASV un citiem reģioniem. Atšķirībā no iepriekšējiem aizņēmumiem starptautiskajos finanšu tirgos šis darījums tika orientēts pārsvarā uz Eiropas investoriem, vienlaikus nodrošinot iespēju aizņemties arī ASV investoriem, skaidro FM.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) ir gandarīts par noorganizēto pirmo obligāciju emisiju eiro valūtā eirozonas valsts statusā un lielo starptautiskā finanšu tirgus dalībnieku interesi.

“Ekonomiskā izaugsme, pievienošanās eirozonai un līdz šim saņemtie Latvijas reitingu uzlabojumi ir ļāvuši Latvijai starptautiskajos tirgos aizņemties finanšu resursus ar izdevīgiem nosacījumiem. Aizņemšanās darījums ļauj pārfinansēt starptautisko aizņēmumu ar zemākām procentu likmēm. Sekmīgā obligāciju izcenošana nepārprotami turpina apliecināt ārvalstu investoru augsto novērtējumu par paveikto Latvijas valsts ekonomikā un uzticību valstij kopumā,” komentē Vilks.

FM atgādina, ka Latvijai šā gada martā ir jāatmaksā Eiropas Komisijas aizdevums viena miljarda eiro apmērā, kura procentu likme ir 3,125%.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nevis pārdevusi, bet iepirkusi kredītus uz procentiem!!!!! Neļaujiet sevi apmuļķot ar aplamu terminoloģiju! Zemāk taču paši raksta par “”aizņemšanās stratēģiju” :))……….Turklāt nevis investijas, bet paverdzināšana. Kredīts ir visparastākais verdzības instruments……..Pašam Vilkam nāksies arī šo parādu no savas kabatas atmaksāt. ar visiem procentiem :))

  2. Izdot obligaacijas, par kuraam jaamaksaa mazaak nekaa 3% gadaa ir izdeviigs naudas ieguushanas liidzeklis. Un ir laba ziime, ka Latvijas obligaacijas ir pieprasiitas. Bankas un to klienti Latvijas saimnieciibai uzticaas!

  3. Kaut kur jau jāsagrabina tie 1,4 miljardi eiro,kurus Latvijai jāatdod aizdevējiem š .g. martā . Nopelnīt jau viņi nemāk ,tikai izšikāt citu sastrādāto un aizņemties ,tā ir visa viņu māka.

Draugiem Facebook Twitter Google+