×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvija starptautiskajos tirgos šogad aizņemsies 1,3 miljardus eiro (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece - Ozola .

Latvija starptautiskajos tirgos šogad plāno aizņemties 1,3 miljardus eiro, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

“Šogad starptautiskajos tirgos ir plānots piesaistīt aptuveni 1,3 miljardus eiro. Kopumā nākamo triju gadu laikā mūsu ārējais parāds procentuāli pret iekšzemes kopproduktu samazināsies, bet absolūtos skaitļos 2018.gadā nedaudz pieaugs, jo ir jāpārfinansē vecie aizņēmumi,” teica ministre.

Viņa arī atzīmēja, ka valsts parāda vadība ir visu laiku aktīvs process.

Tāpat Reizniece-Ozola informēja, ka aprīlī ieplānota vizīte ASV, kur notiks Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda ikgadējā sanāksme. “Es, izmantojot šo iespēju, paralēli tikšos ar potenciāliem investoriem. Tā man arī būs jauna pieredze un es domāju, ka ministra dalība šajā procesā ir svarīga,” viņa sacīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. tas ir papīra parāds. Vai tad kāds ir to naudu redzējis? Tāpat Dombrovskis izkliedzās, parakstīja parādzīmi un notinās, a kur nauda? Līdzīgi gribēja izdarīt viens pagastvecis, bet nepadalījās un darījums nojuka. Uz savu roku tādas šeptes nedara, lai meitenei izdodas – kļūsim vērtīgāki ar saviem parādiem.

 2. Cienījamā miistre,Jūs esat Latvijas maka turētāja. Jums ir zināms, cik naudas ir makā. Ir arī zināms, ka
  80% Latvijas iedzīvotāju ir trūcīgi vai ļoti trūcīgi. Parādījusies informācija, ka atkal ir jāaizņemas starptautiskajos tirgos. Kā gan Latvija un valdība var spraust mērķi iestāties OECD kā pārtikusi un attīstīta valsts? Vai tas ir apvainojums Latvijai un izsmiekls? Gribētu saņemt atbildi.

 3. Kur šim valsts parādam kājas aug? Protams, valsts ierēdņi vāji vada valsti un slikti izmanto finanses, īpaši ES doto naudu. Bet ir arī otra puse: visi klaigā, ka mazas algas, nevar galus savilkt, īpaši skaļi trokšņo arodbiedrības un žurnālisti. It kā ar cēlu mērķi aizstāvēt strādājošos, bet faktiski šādi dzen valsti aizvien lielākos parādos! Jo vajadzības un prasības vienmēr ir lielākas par iespējām – gadiem ir budžeta deficīts, bet nauda kaut kur ir jāņem. Un tā kā ražošana valstī stagnē, inovatīvu ražotņu tikpat kā nav, tad valsts ierēdņiem nekas cits neatliek, kā naudu aizņemties bankās un dzīvot uz parāda. Ir jau visai viegli žurnālistam uzrakstīt negatīvu rakstu par valdību vai arodbiedrībai saaģitēt cilvēkus aizbraukt uz Rīgu un pastreikot, bet daudz, daudz grūtāk ir šo naudu nopelnīt! Jāatceras, ka Latvijai
  nav dabīgo izrakteņu, ar kuru apguvi vairākums Rietumeiropas valstu kļuva bagātas. Viss atkarīgs no mums pašiem (arī kritizētājiem), cik gudri un racionāli saimniekosim, tik bagāti vai nabagi arī būsim.

 4. No katra paņemtā euro, ir jāgūst Peļņa Trīskārši, Pieckārši! Ir jāražo preces, ir jāizaudzē raža, gaļa, lai gūtu Peļņu! Nevis atkal un atkal aizņemties! Nobarojot vairākus zagļus atkal. Un iedzīvotāji Labklājību, labumu, kā nejūt, tā nejūt! 25 gadi pagājuši un rezultāts ir sliktāks, nekā bijām iedomājušies! Latu pazaudējām! Eiro saņēmām. Nato atbalstu, aizsardzību ieguvām! Latviju ir pametuši ap 25% Latviešu. Latvieši vairāk mirst, nekā dzimst! Kamēr nav galīgi par vēlu, Momentāli ir jāsāk Ražot, Audzēt un gūt Peļņu/Pelnīt naudu! Bet nevis ar vien dziļāk un dziļāk sevi gremdēt parādos!

 5. Var jau rēķināt arī citādāk .Nodarbinati esot 896 tūkstoši cilvēku ,katras dienas parāda summa ir 1 miljons. izdalīsim un redzams ,ka katrs kas aizgājis darbā ,vakarā ir ar 1,11 eiro mīnusu .Tikai tā rēķināt nedrīkst. Valsts parādu taisa valsts pārvaldnieki un nevis strādnieki . Jāatbild ir tikai un vienīgi ierēdņiem no to politiskajiem vadītājiem – deputātiem.

 6. 1992.gadā valsts parāda nebija. 2016.g. jāaizņemas 1,3 miljardi lai tikai apkalpotu (!!!) fantastisko parādu. Nekas traks ,bet mana vietā saimniekojot uz katru iedzīvotāju ,tātad zīdaini un pensionāru ,parāds ir 4211 eiro ! Kopā 8 miljardi eiro. Un skatiet , lai apsaimniekotu ņems aiz robežām 1,3 miljardus. Var jau būt ,ka FM galus savilkt prot ,bet Saeima un valdība saimniekot NEPROT ,jo 24 gados mīnusā sataisīt 8 miljardus nozīmē ,ka katru gadu vidēji mīnuss ir bijis 333,34 miljoni ! Tā teikt ,1 miljons katru baltu dienu un tikai svētdienas pa nullēm,jo nestrādā. Ļautiņi domājiet ,tiko šis ierēdņu un deputātu bars no rīta atver dabavietu durvis un piesēž pie saviem ekrānotajiem galdiem ,tā vakarā 1 miljons eiro parāds ! vareni saimnieki !

 7. Ka’da’m vajadzi’ba’m ju’s aizn’emaaties tos miljardus ??? UN vai jums pas’iem bu’s iespe’jams para’du dze’st !? Atkal ”be’gl’i ” ja’baro ? VAI vasaras atval’ina’juma’ uz silta’m ju’ra’m ???

 8. Brīnos, ka neviens, ministrus ieskaitot nerunā un pat nedomā, kā savā nozarē iegūt vairāk naudas, bet
  viņi tikai cenšas vairāk izplēst sev no valsts budžeta. Premjeram Kučinskim vajadzētu krietni pakoriģēt ministru domāšanu šajā virzienā – kā pelnīt valstij naudu, nevis kā to tikai tērēt! Un ne jau ceļot nodokļus, bet attīstot inovācijas nozarē. Rezerves ir visās nozarēs, tikai tās netiek izmantotas. Ja iesniedz kādus priekšlikumus, valsts ierēdņi tikai atrakstās, nevis domā valstiskās kategorijās. Citādi nākotnē mēs būsim ar savu regulāro aizņemšanos turpat kur Grieķija.

 9. skaidrs, ka pie budžeta deficīta ir jāaizņemas. to joprojām nesaprot bezgalīgie, faktiski populistiskie naudas lūdzēji. numurā iet runa par ierēdņu samazināšanu. ka pavēro, ar kādām aģentūrām ir apaaugušas ministrijas – galva reibst. bet tie samazināšanas trubadūri – neviens pat i neieminas, ka likumdošanas templim – saeimaai – pašai pirmajai būtu jāanāk klajā ar sevis saraušsanāss paazinojumu. iedzīvotāju par 25 % mazāk – ko, mēs simtu ar visiem denšsčikiem barossim arī pie miljona valstī. Tas ir pirmais absurds mūsu 25 gadu otrās neatkarības laikā!

 10. Tāpēc jau Latvijā savlaicīgi tiek ievests ASV karaspēks…..

  • Rokas nost no ASV karaspēka! Nepūt Pīlītes! Nevajag izzīst no pirksta, ka vainīga Nato aizsardzība! Sociālisms ir pie visa vainīgs! Komunisma režīms! Bijusī krievu Okupācija, kuras sekas jūtamas mums līdz aknām!

 11. tas nebeigsies ar bankrotu? bet kad bankrots, tad visiem pilsoņiem rekvizē visus īpašumus un pašus pārdod parādu verdzībā. nu, īpaši vienlīdzīgie jau ko iekrājuši un notjiharījuši, bet.

Draugiem Facebook Twitter Google+