Pasaulē

Latvija stingri nosoda Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumu 16


Seulas dzelzceļa stacijā cilvēki skatās ziņu izlaidumu, kurā tiek vēstīts par Ziemeļkorejas  jaunāko kodolizmēģinājumu.
Seulas dzelzceļa stacijā cilvēki skatās ziņu izlaidumu, kurā tiek vēstīts par Ziemeļkorejas jaunāko kodolizmēģinājumu.
AFP

Ārlietu ministrija (ĀM) stingri nosoda Ziemeļkorejā 9.septembrī veikto kodolizmēģinājumu, kas vērtējams kā kārtējā provokatīvā rīcība pēc šogad janvārī veiktā kodolizmēģinājuma, tāla darbības rādiusa raķetes palaišanas februārī un vairākkārtējiem tuvas un vidējas darbības rādiusa ballistisko raķešu izmēģinājumiem, sacīts ministrijas paziņojumā.

“Tādējādi Ziemeļkoreja demonstrē režīma bezatbildību un turpina klaji pārkāpt ANO Drošības padomes rezolūcijas, radot ievērojamus draudus stabilitātei un drošībai reģionā un pasaulē. Diemžēl šīs valsts rīcība skaidri norāda uz nevēlēšanos ievērot starptautiskās sabiedrības vairākkārtējos stingros aicinājumus atturēties no šādām provokatīvām darbībām,” vērtē ĀM.

Latvija pievienojas aicinājumiem Ziemeļkorejai ievērot starptautiskās saistības un atturēties no darbībām, kas ir pretrunā ANO Drošības padomes rezolūcijām par ierobežojumiem kodolaktivitāšu un ballistisko raķešu tehnoloģiju attīstībai. Tāpat aicina Ziemeļkoreju atsākt kodolatbruņošanās dialogu, tostarp Sešu pušu sarunu formātā, lai mazinātu saspīlējumu reģionā.

Saistītie raksti

Šis ir jau otrais Ziemeļkorejas veiktais kodolizmēģinājums šā gada laikā. Ziemeļkoreja iepriekš īstenojusi kodolizmēģinājumus arī 2006., 2009. un 2013. gadā. ANO Drošības padome šā gada martā apstiprināja rezolūciju, kas paredz stingrākās sankcijas, kādas ANO Drošības padome ir piemērojusi šai valstij pēdējo gadu laikā. Ziemeļkoreja ir vienīgā valsts, kas 21. gadsimtā ir veikusi kodolizmēģinājumus.

Ziemeļkoreja pārtrauca dalību Sešu pušu – ASV, Japānas, Dienvidkorejas, Ķīnas, Krievijas un Ziemeļkorejas – sarunās 2009. gadā un līdz šim nav nākusi klājā ar kādu konstruktīvu iniciatīvu attiecību normalizēšanai, norāda ĀM.

LA.lv