Mobilā versija
+1.2°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Latvijā straujākais rūpniecības pieaugums ES; aprīlī pārsteidza ķīmiķi (1)

rupnica_leta

Rūpniecības apjoms Latvijā šī gada aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu palielinājies par 10,2%, reģistrējot straujāko izaugsmi no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija, piektdien paziņoja ES statistikas birojs “Eurostat”.

Straujākā rūpniecības apjoma pieauguma ziņā gada griezumā Latvijai ar 9,8% pieaugumu seko Īrija un ar 6,3% pieaugumu – Ungārija. Savukārt visstraujākais kritums aprīlī reģistrēts Somijā – par 4,1%, Nīderlandē – par 3,9%, Portugālē – par 1,1% un Igaunijā – par 0,2%.

“Aprīlis ir tas mēnesis, kad liktos, ka kopējās nozares veikumam jābūt negatīvam – izlaides apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājās abās nozares lielākajās apakšnozarēs – kokrūpniecībā (-2.3%, sezonāli izlīdzināts) un pārtikas rūpniecībā (-2.2%). Tomēr šis nu ir mēnesis, kad citas apakšnozares uzrādījušas vērā ņemamus pieauguma tempus,” portālā makeroekonomika.lv norādījis Latvijas Bankas ekonomists Igors Kasjanovs.

“Pārsteidza ķīmisko vielu ražošanas nozare (+54.6%; jauns mēneša izlaides rekords). Tomēr visticamāk šāds iznākums nenorāda uz jaunu un noturīgu nozares izlaides līmeni – arī iepriekšējos gados nozares izlaide ir bijusi ārkārtīgi svārstīga. Arī elektrisko iekārtu ražotāji iepriecināja (+19.9%; lai gan nozare ļoti cieš Krievijas ekonomikas vājuma dēļ). Kārtējais spēcīgais mēnesis ir arī datoru un elektronisko iekārtu (+7.5%), būvmateriālu (+5.1%) un mēbeļu ražotājiem (+5.8%). Tāpat klusi un nemanāmi aug arī salīdzinoši mazās nozares – automobiļu, piekabju un puspiekabju – izlaide, arī aprīlī jauns izlaides rekords,” norādīja Kasjanovs.

Rūpniecības apjoma kāpums gada griezumā reģistrēts 20 valstīs, bet kritums – četrās valstīs.

Rūpniecības apjoms aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aprīli ES pieauga par 1,2%, bet eirozonā – par 0,8%. Gan visās 28 ES valstīs, gan eirozonas valstīs, par kurām pieejama informācija, rūpniecības apjoms aprīlī salīdzinājumā ar martu pieaudzis par 0,1%.

Rūpniecības samazinājums mēneša salīdzinājumā reģistrēts 12 valstīs, bet pieaugums – 11 valstīs. Divās valstīs izmaiņas nav bijušas vispār.

Lielākais pieaugums mēneša griezumā fiksēts Lietuvā – par 3,4%, Zviedrijā – par 2,2% un Portugālē – par 2,1%. Toties kritums reģistrēts Norvēģijā – par 4,9%, Horvātijā – par 4,1% un Maltā – par 3,8%.

Igaunijā aprīlī salīdzinājumā ar martu bijis 1,2% pieaugums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāpēc jau mēs tik labi dzīvojam!

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+