Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Latvijā straujākais rūpniecības pieaugums ES; aprīlī pārsteidza ķīmiķi (1)

rupnica_leta

Rūpniecības apjoms Latvijā šī gada aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu palielinājies par 10,2%, reģistrējot straujāko izaugsmi no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija, piektdien paziņoja ES statistikas birojs “Eurostat”.

Straujākā rūpniecības apjoma pieauguma ziņā gada griezumā Latvijai ar 9,8% pieaugumu seko Īrija un ar 6,3% pieaugumu – Ungārija. Savukārt visstraujākais kritums aprīlī reģistrēts Somijā – par 4,1%, Nīderlandē – par 3,9%, Portugālē – par 1,1% un Igaunijā – par 0,2%.

“Aprīlis ir tas mēnesis, kad liktos, ka kopējās nozares veikumam jābūt negatīvam – izlaides apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājās abās nozares lielākajās apakšnozarēs – kokrūpniecībā (-2.3%, sezonāli izlīdzināts) un pārtikas rūpniecībā (-2.2%). Tomēr šis nu ir mēnesis, kad citas apakšnozares uzrādījušas vērā ņemamus pieauguma tempus,” portālā makeroekonomika.lv norādījis Latvijas Bankas ekonomists Igors Kasjanovs.

“Pārsteidza ķīmisko vielu ražošanas nozare (+54.6%; jauns mēneša izlaides rekords). Tomēr visticamāk šāds iznākums nenorāda uz jaunu un noturīgu nozares izlaides līmeni – arī iepriekšējos gados nozares izlaide ir bijusi ārkārtīgi svārstīga. Arī elektrisko iekārtu ražotāji iepriecināja (+19.9%; lai gan nozare ļoti cieš Krievijas ekonomikas vājuma dēļ). Kārtējais spēcīgais mēnesis ir arī datoru un elektronisko iekārtu (+7.5%), būvmateriālu (+5.1%) un mēbeļu ražotājiem (+5.8%). Tāpat klusi un nemanāmi aug arī salīdzinoši mazās nozares – automobiļu, piekabju un puspiekabju – izlaide, arī aprīlī jauns izlaides rekords,” norādīja Kasjanovs.

Rūpniecības apjoma kāpums gada griezumā reģistrēts 20 valstīs, bet kritums – četrās valstīs.

Rūpniecības apjoms aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aprīli ES pieauga par 1,2%, bet eirozonā – par 0,8%. Gan visās 28 ES valstīs, gan eirozonas valstīs, par kurām pieejama informācija, rūpniecības apjoms aprīlī salīdzinājumā ar martu pieaudzis par 0,1%.

Rūpniecības samazinājums mēneša salīdzinājumā reģistrēts 12 valstīs, bet pieaugums – 11 valstīs. Divās valstīs izmaiņas nav bijušas vispār.

Lielākais pieaugums mēneša griezumā fiksēts Lietuvā – par 3,4%, Zviedrijā – par 2,2% un Portugālē – par 2,1%. Toties kritums reģistrēts Norvēģijā – par 4,9%, Horvātijā – par 4,1% un Maltā – par 3,8%.

Igaunijā aprīlī salīdzinājumā ar martu bijis 1,2% pieaugums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāpēc jau mēs tik labi dzīvojam!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+