×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Latvija sūtīs uz Ukrainas segas un ģeneratorus 103 000 eiro vērtībā (10)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ukrainas brīvprātīgo organizāciju biedri dala humāno palīdzību.

Piektdien, 23.janvārī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu par humānās palīdzības sniegšanu Ukrainai. Lēmuma pamatā ir šā gada 13.janvārī saņemtā vēstule no Eiropas Komisijas Humānās palīdzības un civilās aizsardzības ģenerāldirektorāta direktora Klausa Sorensena ar aicinājumu sniegt palīdzību Ukrainai, informē valdībā.

“Palīdzība situācijas stabilizēšanai Ukrainā šobrīd ir svarīga visam Eiropas reģionam un Austrumu partnerības valstīm. Esmu gandarīts, ka Latvija, ņemot vērā Ukrainas prioritārās vajadzības un mūsu iespējas, no valsts materiālo rezervju resursiem nosūtīs uz Ukrainu deviņus strāvas ģeneratorus un 4000 segas,” norāda iekšlietu ministrs Kozlovskis.

Humānās palīdzības apjoms Ukrainai un transportēšanas izmaksas plānotas 103 000 eiro apmērā.

Piektdien, 23.janvārī, Nodrošinājuma valsts aģentūras objektā Krustpils ielā 63a, Rīgā, arī notiek humānās palīdzības sagatavošana transportēšanai.

Izpildot Ministru kabineta rīkojumu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir organizējis humānās palīdzības transportēšanu un plānots, ka 27.janvārī humānā palīdzība tiks nogādāta Dņepropetrovskā, Ukrainā.

Palīdzības sniegšana Ukrainai nodrošināta, izmantojot Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Vispirms vajadzētu parūpēties par savas valsts pilsoņiem, kuriem nav mājas, nav darba, nav iztikas līdzekļu. Vispirms tiem sniegt humāno palīdzību, nevis Ukrainas oligarhu atbalstītājiem, kas savu kapitālu noguldījuši Sveices bankās, nevis savas tautas atbalstam. Tas nav ukraiņu – krievu karšs, tas ir divu politisko sistēmu karš. Un dažas valstis uz ši kara rēķina labi nopelna, tirgojot ieročus, tāds lūk tas humānisms.

  2. man stāstija cilvēki ka tās segas tur mētājas un ģenerātorus izlaupa , citas ES lielās turp palīdzību nesūta , es te stātu par Ukrainas pusi , tur ir bardaks un līdz mums info nepienāk jo diemžēl tas sakāmvāŗds ka kad piedzima ukrainis tad ēbrejs noraudājās ir taisnīgs es te par oligarhiem ne politiku

  3. N. Ušakovs-Strautiņš Atbildēt

    Labi ka Latvija izrāda solidaritāti ar Putlera krievnacistu šaustīto Ukrainu.

  4. Vai tās segas būs no Raunas pansionāta??

  5. bērnu slepkavām? Mūsu varneši ir līdzvainīgi pie šī kara veicināšanas.

  6. segas ir jāsūta tiem nelaimīgajiem,kam izpostītas mājas,kas cieš badu pateicoties Kijevas blokādei.Es negribu ka manu nodokļu naudu tērē fašistu sildīšanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+