×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. septembris, 2014
Drukāt

Latvijā svin Tēva dienu

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 14.septembrī, Latvijā jau septīto gadu pēc kārtas svin Tēva dienu, tādējādi godinot tēva lomu ģimenē un sabiedrībā, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā (LM).

Tēva diena pirmo reizi tika svinēta 1910.gadā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. Gadsimta laikā šie svētki iemantojuši nozīmīgu vietu pasaulē – tos svin visos apdzīvotajos kontinentos neatkarīgi no ādas krāsas un reliģiskās pārliecības – pavisam 135 valstīs. Dažādās zemēs gan svētku datums atšķiras.

Latvijā Tēva diena tika ieviesta 2008.gadā, un tā tiek svinēta septembra otrajā svētdienā.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) pauž pārliecību, ka Tēva dienu sabiedrībai būtu jāuztver vienlīdz svarīgi kā Mātes dienu, jo Latvijā ir ļoti daudz mīlošu un gādīgu tēvu, kuri ikdienā sniedz saviem bērniem nenovērtējamu atbalstu.

“Aicinu ikvienam īpaši svinēt šo dienu, novērtējot tēvu rūpes par bērniem, jo viņi to ir godam nopelnījuši! Esmu gandarīts, ka aizvien vairāk uzsveram tēva lomu un nozīmi ģimenē. Arī tēvi ir pelnījuši pateicību, atzinīgus vārdus un īpašu dienu, kurā viņus godina visa ģimene un sabiedrība kopumā,” uzsver ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+