×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
18. novembris, 2017
Drukāt

Kaitīgā padomiskā domāšana iet mazumā, taču pilnībā izzudusi nav. Saruna ar Vairu Vīķi-Freibergu (44)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga atzīst, ka runa pie Brīvības pieminekļa 18. novembrī Latvijas  prezidentam, viņasprāt, ir smagākais pienākums visā  gadā. Gluži tāpat kā mŪsu valsts dzimšanas diena – pati grūtākā darba diena. “Astoņu gadu garumā, būdama prezidente,  katru novembri ES nopietni pārdomāju, ko šogad vajadzētu akcentēt, no kāda leņķa pievērsties mūžīgajiem jautājumiem, kas, protams, 18. novembrī ir jāatgādina.”

Arī tāpēc viņa ar vislielāko interesi gaida un klausīsies Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa svētku runu mūsu valsts 99. dzimšanas dienā. Šajā Latvijai īpašajā mēnesī eksprezidente, kas pati 1. decembrī svinēs nozīmīgu dzīves jubileju, atgādina par demokrātisko vērtību nozīmi un aicina tās novērtēt, aizstāvēt un izmantot.

 

Par Latvijas valsts attīstību runājot, esat teikusi: nepietiek nomainīt valdības un iekārtas. Jāmainās pašai tautai arī. Vai un kā esam mainījušies, kopš atguvām neatkarību?

Diezgan daudz un diezgan strauji, ja raugāmies uz valsti kopumā. Tāpēc ka pāreja no padomju sistēmas uz neatkarību prasījusi dziļas un būtiskas izmaiņas un milzīgas pūles. Šādām pārejām vienmēr ir sava sociālā cena. Uzskatu, ka sociālā grupa, kas cieta visvairāk, bija pensionāri. Padomju sistēmā nepastāvēja nekādi pensiju fondi, un valsts kase, ko brīvā Latvija pārņēma, bija tukša. Valstij vajadzēja uzņemties smago nastu no kopējā budžeta izmaksāt arī pensijas. Parasti valstis tam gatavojas, iekrādamas līdzekļus ilgu gadu garumā. Bet Latvijā notika ekvilibristika, mēģinot salāgot to, kas ikdienā ir vajadzīgs visiem, un to, ko var sniegt pensionāriem.

Jāatzīst, ka lielai daļai vecākās paaudzes ir zināmi paradumi un domāšanas štampi, kas iegājušies mūža garumā, un šī uztvere grūti maināma. Viņiem dzelzs priekškara atvēršanās varēja būt stipri traumatiska. Arī vidējai paaudzei tā bija smaga nasta. Visvieglāk uztvert pārmaiņas bija jauniešiem un bērniem, kuri kopš tā laika piedzimuši. Viņi ir ienākuši jau citā pasaulē un tai pielāgojas. Šī pasaule arī nav nekāda debesu manna, un te negaida medus podi. Bet tieši kaitīgā padomiskā domāšana nenoliedzami iet mazumā, taču pilnīgi izzudusi nav.

Arī šodien vairums cilvēku Latvijā ir norūpējušies par savu iztiku vecumdienās. Kā, balstoties savā pieredzē, jūs ieteiktu laikus par tām gādāt?

Četrdesmit četrus gadus strādājot Kanādā, maksāju četros pensijas fondos. Viens – Obligātais Kanādas federālās valdības vecuma pensijas fonds, kurā iemaksas sāku līdz ar darba gaitām no 16 gadu vecuma, tāpat otrs provinciālais pensiju fonds. Trešais – mans Universitā-tes darba pensijas fonds. Ceturtais – iemaksas privātā pensiju fondā no saviem uzkrājumiem no algas. Starp citu, vecuma pensiju Kanādā ieviesa tikai pēc Otrā pasaules kara. Kaut gan vecuma pensijas fondā maksāju visus darba gadus, arī tad, kad mana alga bija ļoti maza, vēlāk Kanādas federālā valdība paziņoja, ka mana privātā darba pensija kopā ar manu prezidentes pensiju Latvijā ir pietiekama dzīvošanai un ka viņi nemaksās to, ko biju nopelnījusi. Protams, man tas šķita netaisni. Kad pārcēlāmies dzīvot uz Kvebeku, turpināju maksāt Kvebekas provinces vecuma pensijas fondā. Un Kvebeka manu nopelnīto vecuma pensiju maksā. Bet galvenais un lielākais manu ienākumu avots ir no universitātes darba pensijas. Formula vienkārša – pusi summas darba pensijas fondā no savas algas maksā darbinieks un otru pusi darba devējs. Šos līdzekļus universitāte nogulda bankās, iegulda obligācijās un akcijās – tie nesa peļņu un procentus pirms banku krīzes, vēlāk gan zināmus zaudējumus. Bet, neraugoties uz to, uzkrājumi ir jāveido. Manuprāt, mūsu valstī šāda sistēma būtu jāievieš ar likumu. Latvijas pensiju sistēmā mani ļoti pārsteidza, ka dažiem ir ārkārtīgi augstas pensijas un citiem tik zemas, ka bez bērnu palīdzības vai cita atbalsta, vai ja viņi nedzīvo ar partneri, tiešām nezinu, kā var izdzīvot. Gluži kā tas ir Kanādā un citās valstīs, arī Latvijā iespējams ar likumu noteikt, ka valsts pensija nedrīkst būt augstāka par noteiktu summu.

Kad 1999. gadā devāt Valsts prezidentes zvērestu, Latvijai vēlējāt mieru, drošību un saskaņu iedzīvotāju starpā. Un “lai nekļū-tu lielāka tā plaisa starp tiem, kas pošas uz balli pilī, un tiem, kas nevar uz balli doties”.

Tas uzlabojums redzams zemāko ienākumu līmenī. Pensijas tomēr tiek indeksētas. Kaut dažkārt cipari, kurus valdība piedāvā, izklausās smieklīgi, gadiem ejot, tie summējas. Un cilvēki, kuriem ir absolūti neadekvāta pensija, var vērsties pašvaldībās pēc sociālās palīdzības. Manuprāt, tieši sociālās aprūpes līmenī ir noticis milzīgs progress. Es, piemēram, pazīstu kādu smagi slimu, vientuļu pensionāri, kura mīt dzīvoklī piektajā stāvā, bet pie viņas vairākas reizes nedēļā nāk sociālais darbinieks, viņu apkopj, viņas vajadzībām iepērkas, pavada uz slimnīcu.

Bet par ārkārtīgo atšķirību starp vismazākajiem un vislielākajiem ienākumiem bažas un raizes ir visā pasaulē. Cik liela ir šī plaisa, mēra ar tā dēvēto Džini koeficientu. Rietumu zemēs tas turpina augt. Bagātie paliek bagātāki, vairums nabago gan nabagāki nepaliek, bet trūcīgāka kļūst vidusšķira. Paradoksālā veidā tā notiek progresējošā pasaulē, kur attīstās tehnoloģijas un kur plaisai starp bagātajiem un nabagajiem vajadzētu sarukt. Bet nesarūk. Gan Rietumu zemēs ir pasakaini bagāti cilvēki, gan Ķīnā, gan nenoliedzami arī Krievijā. Īpaši pēcpadomju telpā ļaudīm bija radušās iespējas ļoti ātri kļūt stāvus bagātiem. No vienas dienas uz nākamo, dažreiz ar vienu parakstu.

Vai šie procesi arī nav viena no mūsdienu populisma politikas barotnēm?

Noteikti. Internetā vērojot tās izrādīšanās lēkmes, varētu teikt, arī sliktās gaumes paraugus, ko demonstrē lielbagātnieki, īpaši krievu oligarhi, to, kā Holivudas zvaigznes vai popmākslinieki svin kāzas Indijā par nez cik miljoniem, un tādā garā, cilvēki sāk skatīties uz savu dzīvi un domāt – vai dieniņ, kā viņš to var atļauties un kā tas nākas, ka es nevaru. Bet viņš varbūt visumā dzīvo labāk un ērtāk, nekā viņa vecāki un viņa vecvecāki jebkad dzīvojuši. Es to absolūti varu teikt par sevi. Mani vecāki un vecvecāki noteikti dzīvoja grūtākos apstākļos nekā es. Un man šķiet, reti kurš teiktu, ka ir otrādi.

Amerikas sapnis vienmēr bija, ka mēs ar katru paaudzi kļūsim bagātāki un iesim uz priekšu, taču daudziem tas nav piepildījies un nu ir bēdīgā situācija, kura, manuprāt, sekmējusi, kāpēc prezidents Tramps tika ievēlēts.

Šobrīd dramatiski mainās pasaule un paši pasaules ekonomikas pamati. Un ir veselas industrijas, kas netiek līdzi, ne-runājot par atsevišķiem cilvēkiem. Pie-mēram, kādreizējā auto industrijas cita-delē Detroitā darbiniekiem bija vienas no lielākajām algām ASV, un viņus aizstāvēja spēcīgas arodbiedrības. Tagad tas viss ir beidzies. Kam ir tie lielie līdzekļi, vienmēr var izgrozīties. Nopirkt atkal kādu jaunu firmu, pāriet uz citu produkcijas veidu. Tā kā “Adidas”, kas kļuva bagāti, ražojot sporta apavus un apģērbus, bet nu tirgo smaržas. Man tas šķita gaužām nepievilcīgi, domājot, saprotiet, par ievalkātām sporta kurpēm un aromātiem… Bet tā tās lietas notiek. Ekonomikas pārslēgšanās no viena sektora uz citu.

Ekonomikā pārkārtošanās būs. Un tehnoloģiju dēmons, tas džins ir izlaists no pudeles. Un tam ir pašam sava attīstības enerģija. Tehnoloģijas un zinātnes progresu, pat ja gribētu, mēs nevarētu apslāpēt. Robotizācija, automatizācija, mākslīgais intelekts turpinās atņemt darbu dzīviem cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. duma vecene dzīvo uz tautas naudas tie kas atbrauc neviens viņus te negaida minimālās algas dārgi dz ivokļi

 2. Šai svešatnes lielmātei nekad neizprast padomisko domāšanu.kuru viņa nosauc par kaitīgu. Kaitīgāka mūsu tautai ir ar lielummāniju apsēstas Freibergas domāšana, ka tikai viņai ir vajadzīgas pasaulīgas un ne tikai, ērtības un bagātības uz darba tautas nodokļu rēķina. Uz to pašu mūsu pensionāru niecīgo pensiju rēķina, no kurām atvelk nodokļus. Pavērojiet, kāds smīns parasti ir viņas sejā. kad runā par mūsu tautu. Diez ko sakāros 80 gadu jubilejā, bail pat iedomāties.Jā,viņas morāle gan ir atšķirīga

 3. Vike, noire pati savu dzivokli!!!! Atbildēt

  Ko Vike ir devusi Latvijai un ko Latvija ir devusi Vikei?????? Si tante vel labu laiku tiks uztureta no LV budzeta par savu “ieguldijumu” Latvija.

 4. Bet kurš tad dibināja Latvijas valsti: K.Ulmanis vai VVF? Notiekot “Propaganda Ulmaņa garā, demokrātijas kritizēšana pēc apvērsuma utt.” Bet, lūk, Putins Krievijā – izglītots čekists, kas protot labi spēlēt uz cilvēku jūtām un kura mērķis esot Krievijas varenība! Viss jau pareizi, tikai eksprezidente nezin kāpēc aizmirst, ka
  Putins ir daudz lielāks demokrātijas noliedzējs nekā Ulmanis . Laikam jau vecums ienes korekcijas arī
  domāšanā…

 5. Kapec Latvijas valsts turpina apmaksat Freibergu gimenes dziovkla izdevumus??? Vai kundzei nebutu gods prasties savus rekinus maksat pasai?

 6. Kurš no mums ir Latvijai devis vairāk?

 7. pati padomiste, izmanto blatu, fui fui fuii

 8. Kura vēl Prezidenta varas laikā Latvija bija tā izsaimniekota un izpārdota kā V.V.F laikā!Un kas un kad par to nesīs atbildību???

 9. Sakiet?Kura prezidenta valdīšanas laikā vēl Latvija bija tā izsaimniekota,prihvatizēta un pārdota,kā šis kundzes valdīšanas laikā?Tika likvidēta rūpniecība,lausaimniecības zemes,meži un uzņēmumi prihvatizēti,izputināti!Par kādu veiksmes stāstu ar V.V.F iet runa???Un kas to izvērtēs,ka Latvija ir izputināta!??Nožēlojami

 10. Mīļie tautieši!Šī kundze apmeklēja Latviju jau no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem.Turklāt viņa ir arī psiholoģe.Viņa par padomisko domāšanu zina vairāk,kā dažs labs no mums.Par tām īpatnībām runāja ļoti daudzi vecie tautieši no Kanādas.Cita lieta,ka viņa nav to visu izbaudījusi uz savas ādas.Starp mūsu mentalitāti un viņējo ir bezdibenis.Par Latvijas izsaimniekošanu viņa nav atbildīga.Lai atbild Godmanis,Repše,Birkavs u.t.t.

 11. Ja tu neesi dzīvojusi psrs iekšienē tad lūdzu nerunā par lietām ko tu nezini. Jā stāsti kā tev veicās kanādā utt un mēs arī nezināsim kā tas ir dzīvot kanādā, jo neesam tur tajā periodā audušu un dzels priekškars mums ir liedzis to uzzināt

 12. vai si k-dze vispar zina kas ir ,,padomju domasana..?pavadijusi lielako dalas muza kanada.tagad grib spelet augstdzimusu damu!kad tika izsaimniekota Latvija?

  • Nu tik traki jau nav. Nemaz tik augstdzimušu viņa sevi nespēlē. Cilvēkus ar padomju domāšanu viņa ir pietiekami redzējusi. Bet par kādiem viņas izteikumiem var pastrīdēties.

 13. Svarīgākas par jebkurām “vērtībām” (demokratiskām vai humānistiskām) ir tautas pašsaglabāšanās tiesības.

 14. Vaira Freiberga domā, ka latvijas cilvēku nelietība radusies tikai kopš padomju laika. Tā domāt piedienas pusaudzim. PS. Marka eveņģēlijs 7:21.

 15. Nu nezinu gan,tagad ir ienākusi amerikāniskā domāšana ar visām tām sekām- gejiem,praidiem,pedofīliju,narkotikām u.tt.Un tas kundzei liekas normāli? Vai tādai jābūt mūsdienu Latvijai,un ko no tā visa mācās mūsu jaunatne.? Agrāk ,kad augām kaut kur pa kluso pieaugušie runāja,kad tas ,lūk ir zilais,bet tagad jau tas ir norma! ārprāts!

  • …… amerikāniskā domāšana ar visām tām sekām- gejiem,praidiem,pedofīliju,narkotikām…..
   Paklau dorīt!Vai tu vispār kaut ko vairāk par Holivudu un “Vašingtonas obkomu” ko krievi lād,esi dzirdējusi?
   Ko tu zini par amerikāņu literatūru mākslu.vispār kultūras dzīvi?Vai esi kaut ko dzirdējusi par Metropolitēnu?Noteikti ar savām vistas smadzenēm, domā ka tas ir metro?

  • Visas jūsu pieminētās lietas bija arī PSRS laikos,tikai par tām nerakstīja prese.Ne mani,ne manus mazbērnus tās nekādi netraucē.Nekad vēl tik labi,kā šodien neesam dzīvojuši.

 16. nezinu,cik Jums gadu,man 73.Par pedofīliju,narkomāniju,pederastiju visi ,izņemot Jūs,ir zinājuši vienmēr un tāda eksistēja un kā vēl! padomju laikos.Vienīgā atšķirība ir tā,ka par to nekur nerakstīja un ar to nelepojās.Tur gan Jums taisnība.

 17. Čekas maisu atvēršanas cītīgā pretiniece!

  Krievijas 9.maija orģiju dalībniece!!

  Bet tā it kā izglītots cilvēks!!

 18. Dzejniekam Eduardam Veidenbaumam 150.
  “Tauta, tauta, gaišā latvju tauta, / Slavas lauriem vaiņagota tu!
  Brīvība no augšienes tev ļauta, / Centies izlietot šo brīvību!”
  Tā pa laikrakstiem un ballēm klaigā, / Resni blēži tautai laimes sauc.
  Tauki baznīckungi lišķu vaigā / Manās līdz un vēl jo vairāk kauc:
  “Latvji, latvji, dievbijīgu garu / Dievs lai uztura ir turpmāk jums!
  Tad mums miers būs, tad vēl mūžu garu / Skaistā krēslībā būs zvejojums.
  Un mēs, jaunā audze, tautas ziedi, / Skrienam, kliedzam līdz ar tumsoņiem,
  Un “kā maizi ēd, tā dziesmu dziedi!” / Likums iesāk palikt studentiem.
  Kauns bezgalīgs! Jo mēs skaidri redzam, / Kāds ir nolūks tautas vadoņiem:
  Strādāt, kalpot, ticēt kā pa vecam, / Cienīt kungus – programs visiem tiem.
  Un mēs sekojam, un godu dodam / Naudas maisiem, blēžiem riebīgiem,
  Un, ko mazāk turīgu mēs rodam, / Pieskaitām pie rupjiem “knubiķiem”.

 19. Brauciet, starptautiskā kapitāla turētāji, brauciet šurp! Mums bija lēts un kvalificēts darbaspēks! Tagad vietējais mazkvalificēts, bet vietā gaidām lētu no trešajām valstīm. No tām pirmajām mums ir bosi un brigadieri un baņķieri!

 20. Mes ar Jums lepojamies. Jus esat bijusi un ari tagad esat visu laiku labaka Latvijas prezidente.

  • Pilnīgi piekrītu. Gudra, inteliģenta un patīkama sieviete. Salīdzinot ar citiem mūsu prezidentiem krietni pārāka. Daudzi komentāros noliek prezidenti, bet tā ir kārtējā skaudībiņa vai mazvērtības kompleksiņi. Lai viņai laba veselība un vēl gari dzīves gadi.

 21. bet Brežnevs teica, ka VISI dzīvos komunizmā nevis daži, jūti starpību?

 22. Gudra,izglitota,inteligenta prezidente. Labakas par vinu nav bijis Latvija. Novelu, vel ilgus radosus darba gadus un protams labu jo labu veselibu. Mes ar Jums lepojamies.

 23. NU tik skumji lasīt svētkos tik ierastos tiešām kolhozu domāšanu saglabājošo gudrīšu nenovīdība apliecinājumus.Ne eksprezidente pati sevi cenšas izcelt citu starpā ,bet tiešām viņai vienmēr ir ko teikt,viņa arī ir vienīgā no mūsu valsts,kuru joprojām pazīst un uzklausa pasaulē,ar ko varam pamatoti lepoties

 24. NU tik skumji lasīt svētkos tik ierastos tiešām kolhozu domāšanu saglabājošo gudrīšu nenovīdība apliecinājumus.Ne eksprezidente pati sevi cenšas izcelt citu starpā ,bet tiešām viņai vienmēr ir ko teikt,viņa arī ir vienīgā no mūsu valsts,kuru joprojām pazīst un uzklausa pasaulē,ar ko varam pamatoti lepoties

 25. Eksprezidentes šeit pieminētajā Marokā,tāpat kā pirmskara Latvijā,lauksaimniecībā gūtie ienākumi netiek aplikti ar ienākuma nodokli līdz 2020.gadam. Atšķirībā no Latvijas,pārtikas pamatproduktiem Marokā ir noteikta 7% PVN likme,bet pārējai pārtikai-10%.

 26. Vai vajag šo sievu te slavināt un reklamēt?

 27. Daži tomēr dzīvo post komunismā. Atbildēt

  Ja pareizi atceros , tad skolā , padomju laikā , mums stāstīja par komunisma ,, gaišo nākotni ” – cilvēks nākotnē būs sasniedzis tādu garīgo un materiālo labklājību , ka veikalā varēs iet un ņemt preces par brīvu !
  Tad , ja pakatāmies šodien un atceramies un salīdzinām ar to ko teica tad , redzam ka daži ex-politiķi patiešām dzīvo sava veida komunismā , jo pastrādājuši SIA Latvija dažus gadus ( salīdzinot ar to cik strādā parastais reņģēdāja ) atlikušo mūža daļu ( dzīvošana , ēšana , braukšana ) viņiem ir nodrošināta no valst puses.
  Interesanti ,kādai jābūt produkta pievienotai vērtībai , kuru viņi ir devuši Latvijai , lai pēčaķ par to saņemtu tādus bonusus .
  Man neskauž un negribu būt viņas vietā , es tikai kā cilvēks ar loģisko domāšanu izdaru secinājumu .
  Viņas uzturēšana gadā nodokjļu maksātājiem izmaksā apmēram 120 tūkstoši eiro – tā kaut kur lasīju , tajā pat laikā viņa raksta un pārdzīvo par trūcigajām ģimenēm . Ja jau viņa strādā vēl otru darbu ,,Vīķe-Freiberga kļūst par pasaules līderu alianses «Madrides Klubs» prezidenti” un tur saņem algu ,mans jautājums būtu viņai , vai savu pensiju viņa nevarētu daļēji ziedot šīm pašām ģimenēm , par kurām pārdzīvo ?
  Ja viņa jau to dara – man liels prieks !

 28. Diemžēl,saglabājusies vēl ir pat ulmaniskā domāšana!

 29. Ar ko “padomiskā” domāšana sliktāka par pašreizējo “eiropisko”? Toreiz par pedofiliju, narkomāniju un pederastiju pat neko nezinājām. Tagad gan zinām, jo ar savu izvirtību plātās katru dienu. Riebjas.

 30. kauns, kauns, kis, kis kauns…

  Vai tiešām viņa pati apmaksā šo pašreklamēšanos, jeb arī šeit to dara rinkēvičveidīgie vai latvijas institūtā sēdošie?

 31. si sieviete nekad nau sapratusi darbalauzu varu ka tikai kapitalistu laupitaju darbalauzu bandas uzraksti saeima ir melu labaratorija kam pieder vara latvija okupantiem arzemju militaristiem….

 32. “Dzīvot pasīvi kā padomju laika kolhozos – nu jā, tādiem ļaudīm nākotnē būs grūti.”
  ==================================================================
  Pasīvi?! Neko citu cilvēks, kas nav pat vienu nedēļu kolhozā strādājis, nespēj pateikt. Nav brīnums, ka kampēji un oligarhi, šie “elastīgie” uzplauka tieši VVF prezidentūras laika. Nav brīnums, ka tieši VVF laikā 4.maija projekta pamatideja ieguva elites atbalstu:”Šobrīd mūsu „projektu” varētu izteikt vienkāršā formulā: „grābj, kas var!” Dr. hist. Harijs Tumans (Par valsts identitāti un par ciklopiem valstī)

 33. Kaitīgā trimdas ulmaniskā domāšana ar iet mazumā. Bet vēļ nav pazudusi…

  • Nemuldi… bez “trimdas ulmaniskās domāšanas” nebūtu tagad atjaunotās neatkarīgās Latvijas. Lai gan, domājams, ka tev un citiem šai komentāru vidē nivelējošo domu rakstītājiem brīva Latvija ir kā dadzis acīs.

   • Cik var pūst miglu acīs?! Brīva un neatkarīga Latvija? Zem citu savienību pātagas? Kas tad vispār ir valsts? Definīcija tā ka nav mainīta – valsts esot sabiedrības kopums, kam ir sava teritorija ( bet Latvija jau ir tikpat kā iztirgota) ar tās pamatiedzīvotājiem (mūsu pamatiedzīvotāji tiek izdzīti, izskausti un iznīcināti visrafinētākajiem līdzekļiem, meliem un dezinformācijai piepalīdzot tos maskēt), kam ir sava valoda (kas arī jau vairs ir pusdzīva un nedominē tā saucamās Latvijas tautas vidē), kam ir sava nauda (kurā vietā? vēsturē?). Pat tā ir migla – ka mums padomju gados nekas netika uzkrāts – kas piesavinājās arodbiedrību, visādu organizāciju (piespiedu/brīvprātīgo) iemaksas un biedrunaudas? Vai mums ir pašnoteikšanās ? Vai vara pieder tautai? Vai ir vārda brīvība? Tas viss pieder manipulatoriem ar tautu, ne jau tautai. Par kritēriju – “ nekad tik labi neesam dzīvojuši – vienkārši kauns. Vai tas ir labums, ja mērās vienīgi lupatās un krāmos? Iespējams, iespējams, ka to ir vairāk – ar saviem krāmiem pasaule slaucīt pieslaucījusi Latviju. Bet nekad mēs neesam dzīvojuši arī tik nestabilā, tik melīgā, tik netaisnīgā un garīgi degradētā Latvijā. Šeit komentāri arī ir pilni meliem.

Draugiem Facebook Twitter Google+