Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
2. novembris, 2016
Drukāt

Latvijā tirgotās rotaslietās atklāj bīstamo kadmiju; liek pārtraukt tirdzniecību (3)

Foto PTACFoto PTAC

Nēsājot lētas rotaslietas, var nākties dārgi samaksāt ar savu veselību – tā secinājis Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pēc bižutērijas pārbaudēm Latvijas veikalos. Ķīnā ražotās rotās atklāti kancerogēni metāli, kas ilgstošas saskares rezultātā to īpašniekam var izraisīt pat vēzi, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Izlases kārtā pārbaudot 14 rotas lietas dažādos Latvijas veikalos, divos gadījumos nācies pārtraukt bižutērijas tirdzniecību.Vienā gadījumā tie bija auskari, bet otrā gredzeni, tajos tika pārsniegtas pieļaujamais kadmija daudzums. Lielākās bažas radīja tieši šo auskaru augstais kadmija saturs, kas 170 reizes pārsniedza pieļaujamo normu.

Kadmijs ir bīstams, vēzi izraisošs metāls, kas tiek pievienots tēraudam, lai tas kļūtu elastīgāks un vieglāk apstrādājams, raidījumam norāda arodslimību speciālists Ivars Vanadziņš.

Kadmiju saturošie auskari tirgoti vairākās Eiropas valstīs, taču tieši pēc Latvijas patērētāju centra ieteikuma tie izņemti no tirdzniecības visā starptautiskajā veikalu ķēdē.

Šogad PTAC prioritāte bijusi ķīmisko risku pārbaude dažādās sadzīves precēs. Kopumā secināts, ka atļautais ķīmisko vielu daudzums pārsniegts salīdzinoši nelielā daļā pārbaudīto preču paraugu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Papēti “eko” pārtiku, ne to vien atklāsi! Nepabarots augs ne tādus vien draņķus uzkrāj.

  2. PTAC rullē:Wow,kadmiju atradām!Un?KO PTAC IESPĒJ DARĪT TĀLĀK?Baidos pajautāt -kāds man kā patērētājam no šīs informācijas labums?

  3. Virsrakstā “kamdijs”….jums tur korektoru nav, ja pieņemat darbā cilvēkus, kuri nemāk rakstīt? Cerams, ka izlabosiet!

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (3)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+