×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Latvijā top jauni skatu torņi un platformas. Uzzini, kur tie atradīsies! (8)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Latvijā Dabas aizsardzības pārvalde šogad turpinās dabas infrastruktūras attīstību teju visā Latvijā. Daudzviet šogad taps jauni skatu torņi un platformas, informē Dabas aizsardzības pārvaldē.

Vidzemē

Vidzemē šogad tiks izbūvēti divi jauni skatu torņi. Viens no tiem tuvākajā laikā tiks pabeigts dabas liegumā “Korneti–Peļli”, savukārt otrs drīzumā taps ainavu apvidū “Ziemeļgauja”.

Skatu tornis dabas liegumā “Korneti–Peļli” būs 27 metru augsts, un Drusku pilskalna dabas takas apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt skaisto skatu gan uz Alūksnes, gan Hanjas augstieni Igaunijā un pat redzēt Munameģi. Jāpiebilst, ka gleznainajā apkārtnē ir četras dabas takas, kas ļauj apskatīt iespaidīgo “Kornetu–Peļlu” gravu, ielejas, ezerus un pakalnus. Otru torni aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja”, Valkas novada Zvārtavas pagastā dabas baudītāji iegūs tuvāko mēnešu laikā. Tā būvniecība jau ir uzsākta. No tā 27 metru augstumā varēs redzēt Gauju, tās līkumus un apkārtni – pļavas un mežus. Blakus šim tornim tiks izbūvēts arī stāvlaukums.

Latgalē

Dabas parkā “Daugavas loki” Daugavpils novada Naujenes pagasta Vasargelišķos būs jauns, 20 metrus augsts skatu tornis. Apmeklētāji no tā varēs redzēt divus Daugavas upes lokus – Rozališķu un Sandarišķu lokus. No torņa atkal būs skatāms viens no skaistākajiem Latvijas dabas skatiem, kas kādreiz rotāja Latvijas naudaszīmes – 10 latu banknotes.

Vēl viens koka skatu tornis 20 metru augstumā taps Lazdukalnā, Daugavpils novada Vecsalienas pagastā. Arī no šī torņa būs aplūkojami Daugavas loki un Daugavas ielejas ainava.

Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā pie Dinaburgas pilsdrupām ierīkos 3m augstu skatu platformu. Savukārt dabas parka „Sauka” teritorijas Ormaņkalnā tiks uzbūvēts 20 metrus augsts skatu tornis. Ormaņkalns ir augstākā vieta Sēlijas paugurvalnī. No jaunā skatu torņa varēs lūkoties uz Saukas ezeru un gleznaino apkārtni.

Rāznas Nacionālā parka teritorijā koka platforma (zemes līmenī) tiks izveidota Mākoņkalnā. To ierīkos vietā, ko apmeklētāji ir ļoti iecienījuši un izmanto, lai raudzītos Rāznas tālēs un fotografētos Rāznas ezera un apkārtējās ainavas fonā.

Kurzemē

Savukārt Dienvidkurzemē dabas parkā “Pape” Kalnišķos tiks izbūvēts putnu vērošanas slēpnis. Tas paredzēts kā brīvi stāvoša būve, no kura vērojams ezera krasta mitrājs un plašas skatu perspektīvas pāri Papes ezeram. Papes ezera apkārtne ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā, ko rudeņos un pavasaros tūkstošiem gājputnu un sikspārņu izmanto kā migrācijas ceļu. Ērtai un drošai piekļuvei pie slēpņa tiks izbūvēta 120 metrus gara laipa. Savukārt dabas parkā “Embūte” taps jauna skatu platforma.

Šogad ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu tiks turpināta dabas tūrisma infrastruktūras izbūve un atjaunošana Dienvidkurzemē, Ziemeļlatgalē un Dienvidlatgalē, Dienvidvidzemē un Ziemeļvidzemē, kā arī Pierīgas reģionā. Dabas tūrisma objektos tiks labiekārtotas takas, izbūvēti stāvlaukumi un pievedceļi, laipas, kāpnes, ierīkotas nodarbību vietas, tualetes, uzstādītas atkritumu urnas un veikti citi Natura 2000 teritoriju infrastruktūras uzlabošanas darbi.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Būs arī Bumbu kalniņā, izskatās mega liels!

  2. Vis labāk ir neko nedarīt, jo tas ir tik forši 🙂

  3. Vis labāk ir neko nedarīt, jo tas ir forši 🙂

  4. Stulbums kaut kāds. Cik var būvēt un pēc tam pamest un nelikties ne zinis par objektu.Nauda saņemta un no vides pārvaldes nekādas atbildības.Tie grausti kas nokalpo ir arī jānovāc — nevis uzraksti jāliek ir bīstami.

  5. Komentāri vienkārši burvīgi!
    Prieks ka skaistās vietas Latvijā vairojas 🙂

  6. … Vēlreiz… Papes tornis nodega, cels drīzāk atjaunos bijušo. Ideja nebūt nav jauna. Papē bija brīnišķīgs tornis.

  7. Cik tādi štrunti izmaksā. Kontroli vajadzētu par katru objektu un atklātu iespaidīgas naudas summas kas ir izsaimniekotas. Būves nav tik dārgas kā tāmēs tiek norādīts. Zaļie lobē savu biznesu.

  8. Labāk celt aizsargtorņus gar krievijas robežu, kā to dara Polija.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.2
Alūksne +23.2
Daugavpils +22
Saldus +23
Liepāja +18.1
Jelgava +23
Ventspils +14.7
Limbaži +21
Madona +23
Rēzekne +22
Draugiem Facebook Twitter Google+