Uncategorized

Latvijā trešdienas rītā aukstums līdz -15 grādiem 0

LETA

3. aprīļa rītā daudzviet Latgalē un Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē gaisa temperatūra noslīdēja zem -10 grādiem, liecina uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

15 grādu aukstums reģistrēts Kārsavas un Viļānu apkaimē, par vienu diviem grādiem mazāks sals skāra arī Alūksnes, Apes, Daugavpils un Rēzeknes novadu, kā arī Vidzemes augstieni. Tik liels sals aprīlī Latvijā nav bijis vismaz pēdējos septiņus gadus. Pagājušā gada aprīlī zemākā gaisa temperatūra Latvijā bija -12,4 grādi naktī uz 4.aprīli Zosēnos, Vidzemes augstienē. 2009., 2010. un 2011.gada aprīļa zemākā gaisa temperatūra bija -5..-7 grādi 20.-21.datumā.

Vietām valsts rietumu un centrālajā daļā, debesīm apmācoties, gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz 0..-3 grādiem. Daudzviet Latvijā ir migla, vietām bieza migla ar redzamību 50-200 metru, kā arī sarma. Vēja praktiski nav, arī ievērojamu nokrišņu nav.

Braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem kopumā ir apmierinoši, ceļi pārsvarā sausi, braukšanu vietām visos reģionos apgrūtina bieza migla.

Rīgā apmācies un miglains laiks, redzamība vietām sarukusi līdz 50 metriem. Pūš lēns ziemeļrietumu vējš, gaisa temperatūra septiņos rītā -4 grādi, naktī Pierīgā bija sals līdz -8 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra otrdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no -0,7 grādiem Rēzeknē līdz +4,5 grādiem Jelgavā, Mērsragā un Rucavā. Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 2.aprīlī bija +26 grādi Krētā.

LA.lv