×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Latvijā trūkst medikamentu; izmeklējumu kvalitāte – šaubīga, raidījumā uzsver onkologs (3)

1. Medikamentu jomā Latvija sāk atpalikt jau pat no Bulgārijas un Rumānijas

1no3
Foto - LETAFoto - LETA

Onkoloģijā lielākā atpalicība no citām valstīm Latvijā vērojama medikamentu jomā, kur atšķiramies ne tikai no saviem kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā, bet arī jau no Bulgārijas un Rumānijas.

Tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Onkologu asociācijas prezidents Jānis Eglītis.

“Tur diemžēl naudas daudzums, kas būtu jāiegulda, ir daudz lielāks nepieciešams,” norādīja ārsts.

Viņš vērtēja, ka staru terapijā pirms diviem trim gadiem bijām ļoti labā līmenī, pat salīdzinot ar vidējo līmeni Eiropā. Pašreiz varbūt atsevišķi aparāti būtu jānomaina, taču, viņaprāt, joprojām staru terapijā esam virs vidējā līmeņa Eiropā.

Savukārt ķirurģijā esam faktiski līdzīgi, bet ļoti lielā mērā šo aktivitāti un operāciju apjomu ierobežo to ilgums un izmaksas. “Pie šāda budžeta, kur nav iezīmēts atsevišķs finansējums sarežģītām, ilgām operācijām, kas bieži vien iet 6, 8 un 10 stundas, tā ir liela problēma,” teica ārsts.

  1. Medikamentu jomā Latvija sāk atpalikt jau pat no Bulgārijas un Rumānijas
  2. Diemžēl Pretvēža gads nav nesis līdzekļu pārdali par labu onkoloģijai
  3. Situācija krūts vēža jomā rada jautājumus par izmeklējumu kvalitāti

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cietumā tos “ārstus”, kas sievietēm, kuras regulāri pārbaudās, pēķšņi konstatē vēzi 3. stadijā! Un šie “ārsti” vēl pasaka, ka sievietes pašas vainīgas, jo neesot devušas aploksnes!

  2. Zinātnieki tik daudz strādā pie vēža problēmas, bet nekas efektīvs nav atrasts. Kāpēc? Savā laikā arī tuberkoloze bija nāvējoša slimība, kas prasīja daudzas dzīvības,tomēr ar to tika galā. Bet kāpēc vēzis ir mūsu nolemtība? Statistika ir vairāk kā drūma.

Draugiem Facebook Twitter Google+