iihf.com

Latvija turpina pārliecinoši – trešā sausā uzvara Sanokā 0

Latvijas U-20 hokeja izlase trešdien svinēja trešo uzvaru pasaules čempionātā pirmajā divīzijā.

Notriektā tautumeita 6

Polijā notiekošajā turnīrā Leonīda Tambijeva vadītie Latvijas juniori ar 3:0 pārspēja Austrijas vienaudžus, gūstot trešo sauso uzvaru pēc kārtas. Divus vārtus guva Roberts Lipsbergs, 1+1 Georgam Golovkovam, bet 0+2 Edmundam Augstkalnam un Ņikitam Jevpalovam.

Latvijas izlase čempionātu bija iesākusi ar divām sausajām uzvarām (5:0 pret Poliju un 10:0 pret Slovēniju), pēc kurām Tambijevs norādīja, ka tā pa īstam čempionāts sākas tikai tagad – kad jāspēlē ar grupas potenciāli trim spēcīgākajiem pretiniekiem. Turpretim austrieši jau sākumā izjuta favorītu dunkas – 1:3 pret Dāniju un 1:4 pret Baltkrieviju apliecināja, ka viņi nebūs pretendenti uz pirmo vietu un ceļazīmi uz elites divīziju. Latvijas izlase nedrīkstēja nenovērtēt pretinieku, jo klupienam varētu būt liela cena.

Dienu pirms spēles Sanokā no ASV ieradās Teodors Bļugers, kuru treneri ielika pirmajā maiņā līdzās Lipsbergam un Jevpalovam. Ierindā pēc vienas spēles izlaišanas savainojuma dēļ atgriezās kapteinis Edmunds Augstkalns, bet vārtus sargāja Ivars Punnenovs, jau pirmajās minūtēs saņemot metienu krusu. Līdz pirmā perioda vidum Latvijas spēlētāji nopelnīja trīs noraidījumus, taču savus vārtus izdevās nosargāt neskartus. Pēc pārtraukuma līdera lomu uzbrukumā uzņēmās Roberts Lipsbergs, gūstot pirmos divus vārtus. Pēcāk pārsvaru palielināja Golovkovs. Divus vārtus Latvijas komanda guva vairākumā, bet vienus – sekundi pēc tam, kad pretinieks bija iznācis no noraidīto soliņa.

Trešā perioda sākumā austrieši veica vārtsargu maiņu un laukumā nāca Stefans Millers – Ivara Punnenonva komandas biedrs un nosacīti arī konkurents Rapersvīlas junioru vienībā. Nosacīti tāpēc, ka Millers ir divus gadus jaunāks par Ivaru, kurš šoziem jau vairāk ir pie lielās komandas. Noraidījumiem bagātā cīņā rezultāts vairs nemainījās.

Latvijas hokejisti uzvarējuši visās trīs spēlēs un rīt spēkosies ar dāņiem, kas pirmajos divos mačos uzvarēja, bet šovakar tiksies ar baltkrieviem.