Latvijā
Kriminālziņas

Latvijā turpina plaši dedzināt pērno zāli0

Foto LETA

Turpinoties sausiem un saulainiem laika apstākļiem, Latvijas iedzīvotāji turpina aktīvi dedzināt pērno zāli.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), ugunsdzēsēji vakar reģistrējuši 70 pērnās zāles ugunsgrēkus, bet kopumā to skaits šogad sasniedzis jau 835 gadījumus.

Kopumā vakar kūlas ugunsgrēki dega vairāk nekā 192 hektāru platībā. 100 hektāri pērnās zāles dega Rēzeknes novada Nagļu pagastā, 30 hektāri izdega Salaspils novada Salaspils pagastā, bet 12 hektāri – Raunas novada Raunas pagastā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai.

Vakar reģistrēti četri meža ugunsgrēki, bet kopumā šogad reģistrēta 21 šāda ugunsnelaime.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti arī 23 cita veida ugunsgrēki: 13 – Rīgā, četri – novados, bet seši – citās lielajās pilsētās. Cilvēki ugunsnelaimēs necieta. VUGD veicis arī 16 glābšanas darbus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, organisko mēslojumu kaudze, meža zemsedze, mežs, siena ruļļi, sadzīves tehnika, sadzīves mantas, dīvāns, elektrības sadales skapis, elektrības stabs, motorollers, divas vieglās automašīnas, neapsaimniekotas ēkas loga rāmis, šķūņa durvis, šķūnis, neapsaimniekota ēka, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Kopš gada sākuma ugunsgrēkos Latvijā ir gājuši bojā 30, bet cietuši – vēl 107 cilvēki.

LA.lv