×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Latvija turpinās Krimas aneksijas neatzīšanas politiku, uzsver ĀM (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

2014. gada 16. martā Krimā notika neleģitīms referendums par Krimas pievienošanu Krievijas Federācijai, kam 18. martā sekoja Krievijas Federācijas lēmums par Krimas pievienošanu, tādējādi turpinot prettiesiskās aneksijas procesu, atgādina Ārlietu ministrijā (ĀM).

Minētais lēmums rupji pārkāpa starptautiskās tiesības, tajā skaitā Krievijas Federācijas starptautiskās saistības. Latvija kopā ar starptautisko sabiedrību ir konsekventi nosodījusi šo rīcību un šādu pozīciju paudīs arī turpmāk kopā ar partneriem ES un pārējā pasaulē, turpinot Krimas prettiesiskās aneksijas neatzīšanas politiku. Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālās integritātes un suverenitātes atjaunošanu.

Krimas prettiesiskā aneksija ir veicinājusi nestabilitāti reģionā un atstājusi negatīvu ietekmi uz starptautiskās drošības vidi, kā arī novedusi pie straujas cilvēktiesību situācijas pasliktināšanās Krimā, īpaši attiecībā uz Krimas tatāru tiesību ierobežošanu un pārkāpumiem.

Latvija atkārtoti uzsver, ka Krimas prettiesiskā aneksija ir bezprecedenta gadījums Eiropas pēckara vēsturē, tāpēc starptautiskajai sabiedrībai ir jāiegulda maksimālas pūles, lai starptautisko tiesību normas, īpaši attiecībā uz valstu teritoriālās integritātes un suverenitātes nodrošināšanu, tiktu strikti ievērotas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Nav nekādas aneksijas! Nevajag melot! Es un mani apkārtējie draugi, radi, paziņas atbalsta to, ko izdarīja Krievijas Federācija un personīgi V.V.Putins! Kā vārdā, Rinkēvič, tu žvadzi. Melnā šimpanzes vārdā? Pāris latvāņu vārdā? Diezgan pārdrošs paziņojums no tavas diezgan jau netīrās mutes!

 2. … Nu ka tur tagad sanak ar pasas Latvijas Republikas TIK PRIEKSNOZIMIGO, TIK ‘likumigo’ ABRENES aneksijas piemeru !!!???

  … Vai nu visam suverenam valstim der viens likums vai atkal tiks taisiti iznemumi ar konsekvencem visai pasaulei … balstoties uz ieprieksejiem piemeriem !!!!

  … Ka latviesu POLITISKIE balelini un tautasmeita vel spej kluset par ABRENI, SODIENAS VAJADZIBA apturet TIESIBU VEIDA Kremla nelikumigo agresiju un teritorialo aneksiju !!!

  … Vai tad pec sadas KREMLA IESPAIDOTAS UN PANAKTAS valsts Satversme noteikto Visparejo noteikumu, 1-3, izvarosanas, ar nelojalu deputatu un valsts vaditaju palidzibu, sada pasreizeja situacija sakara Ukraina un talakiem draudiem, ar Kremla nelikumigas agresijas atbalstitaju Bezabrenes nelojalam partijam … AM ari nebutu japarskata abrenes aneksijas legitimitai …. ???!!!

  … Kas tad izradas vainigi pie Kremla iedrosinasanas sakuma panakt nelikumigas citu suverenu valstu teritoriju aneksijas, kas cits spetu dot Kremla varai sitienu pasos pamatos, ka Abrenes lietas internacionala tiesa izvertesana par tas likumib, sakar ar Kremla agresiju un nelegali organizetam aneksijam, un ta pirma piemera, ar musu Saeimas deputatu vai valsts atbildigo lojalitates vai nedevibas uzpirksanas varbutibu … !!!

 3. Bosnijā nenotika referendums vispār! Bija tikai “humanitārā bombardēšana”, radiaktīvie tanku lādiņi, ASV ieroču piegādes uzspļaujot ANO drošības padomei un citi visaugstākās demokrātijas instrumenti. Rinkeviča kungam vajadzētu vispār noskaidrot vārda “leģitīms” nozīmi lai nenonāktu pretrunās un katru reizi nevajadzētu konsultēties pie ASV vēstnieka leģitimitātes novērtēšanā.

Draugiem Facebook Twitter Google+