×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Latvija tuvākajā laikā varētu uzņemt 50 bēgļus no Turcijas (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Latvija tuvākajos mēnešos varētu sākt pārvietot 50 patvēruma meklētājus no Turcijas, šodien Saeimas Nodarbinātības apakškomisijā norādīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Latvija apņēmusies divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības (ES) valstīm – Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm, un šajā gadījumā tā varētu būt Turcija, tāpēc tuvākajos mēnešos IeM varētu sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu no šīs valsts, kas saskārusies ar milzīgu bēgļu plūsmu.

Kā jau minēts, Latvija apņēmusies patvēruma meklētājus pārvietot divu gadu laikā. Kā skaidroja IeM valsts sekretāre, no šī termiņa ir pagājuši pieci mēneši, līdz ar to katru mēnesi uz Latviju varētu nogādāt aptuveni 30 cilvēkus, taču šāds skaits ir tikai provizorisks, un atkarībā no dažādiem apstākļiem mēnesī pārvietojamo skaits un termiņš var mainīties.

Viņa arī pastāstīja, ka abas februārī Latvijā no Grieķijas nogādātās ģimenes gaidot lēmumu par patvēruma meklētāju statusa piešķiršanu sākušas aktīvi un ar labiem rezultātiem apgūt latviešu valodu un paziņojušas, ka vēlas palikt Latvijā un integrēties.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tos Latvijas politiķi uzņems savās mājās?

  2. Vai Turcijā ir karš??… Un beidziet vienreiz publicēt tās pasaciņas par latviešu valodas apguvi “pārsteidzošajos tempos” un “integrāciju”!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+