×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvijā tuvākajās dienās ieradīsies 20 bēgļi (7)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Aprīlī Latvija pārvietošanas programmas ietvaros cer uzņemt ap 20 patvēruma meklētāju, bet maijā – 30, bet par simtiem vienā reizē netiek runāts, Saeimas komisijā trešdien norādīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone – Godmane.

Nākamā patvēruma meklētāju grupa gaidāma vistuvākajās dienās. Tās ir ģimenes un atsevišķi cilvēki, informēja amatpersona.

“Doma, ka varētu būt simti, īsti nav. Aprīlī domājam pārvietot starp 20 un 30, un to, visdrīzāk, sasniegsim. Maijā jāmēģina ap 30. Tad būs arī pieejamas plašākas telpas “Muceniekos”, kas atļauj manevra iespējas. Tad varam palielināt līdz 50 un sasniegt iekavējušos skaitli,” viņa teica.

Sadarbība izveidojusies konstruktīva ar maksimālu iespēju piedalīties procesos Grieķijā un Itālijā. Pamatakmeņi ielikti sadarbībai ar Turciju, jo daļa patvēruma meklētāju būs jāuzņem no trešajām valstīm.

“Neizslēdzu, ka tuvākajā laikā tiks sadalīta 54 tūkstošu kvota, kas mums tad varētu aizsniegties līdz 776 [patvēruma meklētāju, kas jāuzņem]. Trešā valsts, acīmredzot, Latvijai būs Turcija, no kuras uzsāksim pārvietošanu,” viņa sacīja.

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis (NA)uzsvēris, ka pašlaik pārvietoto skaits skaits ir ļoti mazs – Latvija uzņemusi tikai sešus no kopumā 700 patvēruma meklētāju, kā to paredz vienošanās.

“Kas būs nākotnē, jo grafiku acīmredzot kavējam. Jau būtu jābūt kādiem 80 patvēruma meklētājiem, bet tagad vismaz 10 reizes mazāk. Tā ir lieliska iespēja strādāt individuāli, bet, ja jāuzņem simts un 200 uzreiz…,” pauda komisijas vadītājs.

Joprojām darbu nav uzsācis sociālais darbinieks un mentori, jo iepirkums iekavējās, kas Saeimas komisijā iezīmējās kā lielākā problēma, izvērtējot pirmo sešu cilvēku ierašanos.

“Šobrīd ne sociālais darbinieks, ne mentors strādājis nav. Ceram, ka līgums, kas noslēgs ar Latvijas Sarkano krustu, tiks aktīvi iedarbināts, mūsu aicinājums sākt procesu nodrošināt jau principā no rītdienas, jo tas vajadzīgs jau no pirmajām dienām, jo tas ir jautājums par nodarbinātību, par dzīvesvietu,” pauda Pētersone-Godmane.

Viņa pastāstīja, ka pēc pirmo divu ģimeņu ierašanās Latvijā no Sīrijas un Eritrejas adaptācijas periods esot ļoti labs. Pēc divām nedēļām viņi uzsāka apgūt latviešu valodu. “Ierodoties Latvijā, viņi bija ar motivāciju, ka plāno šeit palikt, nevis izmantot Latviju kā tranzīta zonu. Attieksme nav mainījusies,” teica IeM pārstāve.

Viņa informēja, ka tiek plānots palielināt uzturnaudu patvēruma meklētājiem, kas dzīvo “Muceniekos” no 2,15 eiro līdz trim eiro dienā. “Tas ir uzstādījums no tiesībsarga un visām iespējām institūcijām,” viņa teica, norādot, ka “Muceniekus” apmeklējuši arī ārvalstu vēstnieki.

Par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu pirmajiem sešiem cilvēkiem pārvietošanas programmas ietvaros būs zināms mēneša beigās.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Esmu priecīgs!

  2. kāpēc bēgļi?No kuras ar Latviju robežojošas valsts,kurā notiek karadarbība,tad viņi ieradīsies?Kāpēc nevar teikt kā ir-ieradīsies nelikumīgie robežpārkāpēji,noziedznieki,kuriem par to vajadzētu sēdēt cietumā,nevis te laizīties viņiem apkārt un pētīt ko tad nu viņi tagad gribēs,kā labāk iztapt.

  3. Skumja ziņa. Nezāles plešas plašumā.

  4. Nu ja kvotu naudu sagrabs tie seimas sedetaji,bet to melnos bus jabaro par velti.Nu un cin sie teroristi sedes ilgi sai lavija un gaisu bojas?Un kad tad vini stradas un jau nestradas ka mes baltie,nu visspar kaut kads murgs!Ka tik l palaizit ES ..,bet pasiem latvijas cilvekiem nav darba,bet sie tik sedes Muceniekos un tik bernus radis,patiesam musu munistriem nav samdzenu.A varbut uznemt visu afriku?

  5. kaut nu arī šoreiz aizbrauktu garām …..

  6. KUCINSKIS SACIJA KA BEGLI AILAIDUSIES. VINI NEGRIB PIE MUMS UN PALDIES DIEVAM.

Draugiem Facebook Twitter Google+