Latvija U-20 čempionātu sāk ar zaudējumu Somijai 0

Latvijas junioru (U-20) hokeja izlase trešdien pasaules čempionātu (PČ) Krievijas pilsētā Ufā sāka ar 1:5 zaudējumu Somijas vienaudžiem.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13

Vienīgos vārtus Latvijas komandas labā guva Nikolajs Jeļisejevs, kurš izlīdzināja rezultātu devītajā minūtē pēc tam, kad somi jau pēc nepilnām divām minūtēm bija atklājuši rezultātu. Pirmā trešdaļa noslēdzās 3:1, bet otrajā periodā somi guva vēl divus vārtus. Trešajā periodā vārti gūti vairs netika.

Elvis Merzļikins Latvijas komandas vārtos atvairīja 39 metienus, kamēr Leonīda Tambijeva vadītās komandas spēlētāji uz somu vārtiem izdarīja tikai 12 metienus, liecina rīkotāju informācija.

Turnīra priekšsacīkstēs desmit komandas sadalītas divās grupās. Latvijai A grupā ceturtdien jāspēlē ar Šveici, sestdien ar Zviedriju un svētdien ar Čehiju. B grupā spēlē Krievija, Kanāda, ASV, Slovākija un Vācija. Grupu uzvarētājas uzreiz iekļūs pusfinālā, otro un trešo vietu ieguvējas cīnīsies ceturtdaļfinālā, bet ceturto un piekto vietu ieguvējas, ņemot līdzi priekšsacīkstēs gūtos punktus, aizvadīs vēl pa divām spēlēm cīņā par palikšanu elitē, ko būs spiestas pamest viena vājākā komanda.

Jaunie pasaules čempioni kļūs zināmi 5. janvārī. 2012. gada sākumā Kanādā triumfēja Zviedrijas juniori.

PČ hokejā junioriem:

* Latvija – Somija 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Vārtus guva: Nikolajs Jeļisejevs – Arturi Lehkonens, Miro Āltonens 2, Markuss Granlunds, Rasmuss Ristolainens

Vārtsargi: Elvis Merzļikins – Jonass Korpisalo